ÇOMÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı

19 Mart 2009

ÇOMÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Akademik Kurul toplantısı Dekan Prof. Dr. Salih Zeki Tutkun başkanlığında, fakülte öğretim elemanları ve Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir?in katılımıyla gerçekleşti.

Akademik kurulun açılış konuşmasında bir konuşma yapan ÇOMÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Tutkun, fakültenin fiziksel mekan ve akademik personel durumu ile öğrencileri baz alan bir takım istatistikler hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Salih Zeki Tutkun, fakültenin fiziki koşullarının yeterli seviyeye ulaşmasından dolayı Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir?e teşekkür ederek, fakültenin yavaş ve sağlıklı bir şekilde gelişmesini sürdürdüğünü belirtti. Ardından söz alan fakültenin bölüm başkanları da kendi bölümlerine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Akademik kurulun sonunda söz alan Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir, fakültenin fiziki koşullarının sağlanmasından sonra ortaya çıkan tablonun çalışanların mutlu olması için önemli bir zemin oluşturduğunu dile getirdi. Üniversite yönetimi olarak Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi?nin Tıp Fakültesiyle birlikte son 2 yılda akademik kadro tahsisi ve ek olanaklar oluşturma bakımından öncelik sırasına alındığını söyleyen Akdemir, 2009 yılında da laboratuar imkanlarının ve teknik donanımın sağlanması konusunda fakülteye destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Fakültenin bu noktaya gelmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Ali Akdemir, bütün öğretim elemanlarına teşekkür etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir