ÇOMÜ Öğrenci Temsilciler Konseyi Kurultayı Yapıldı

ÇOMÜ Öğrenci Temsilciler Konseyi Kurultayı Yapıldı
05 Aralık 2012

Öğrenci Temsilciler Konseyi Kurultayı, Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilerek Öğrenci Temsilciler Konseyi’nin yeni yönetimi belirlendi.

Kurultaya Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, Topluluklardan Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Saçar, Kültür Şube Müdür Vekili Naci Okumuş ile öğrenci temsilcileri katıldı.

Öğrenci Temsilciler Konseyi Başkanı Evren Tan konuya ilişkin şunları söyledi: “Yeni yönetimimizle öğrenci sorunlarının birebir çözümünde daha aktif rol alacağız. Yapacağımız etkinlik ve ziyaretlerle öğrenciler ve Çanakkale ile daha yakın bağlar kuracağız”. Öğrenci Temsilciler Konseyi Kurultayına katılan Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner de yaptığı konuşmada Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin öğrenci odaklı bir üniversite olmasına gayret ettiklerini ifade ederek öğrencilerden gelecek talep veya şikayetlerin ilgili birime mutlaka yazılı olarak yapılması gerektiğini kaydetti. Rektör Laçiner, “Şikayetlerinizi, dilekçe, fax, e-posta ile göndermeniz gerek. Söz uçar yazı kalır. Onun için öğrenciler olarak taleplerinizi, şikayetlerinizi yazılı olarak bildirin. Ben haftada bir gün Twitter’da sizlerden gelen soruları cevaplıyor, şikayet ve taleplerinizi alıyorum” dedi. Konuşmaların ardından öğrenci temsilcileri enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarındaki öğrencilerin şikayet ve taleplerini Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ile üniversite yönetimine ilettiler.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir