ÇOMÜ Öğrencilerinden Sosyal sorumluluk Projesi Örneği

ÇOMÜ Öğrencilerinden Sosyal sorumluluk Projesi Örneği
28 Nisan 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı ve Hayatı Doldur Gençlik Kulübü tarafından Elazığ depreminde hasar gören köy okulu için başlatılan kitap bağışı kampanyası sona erdi.

Kampanya hakkında açıklamada bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Alper Vuralın, ?Kampanyaya üniversitemiz öğrencileri yoğun katılım gösterdi. Özellikle Gökçeada MYO, Yenice MYO? da okuyan arkadaşlarımız göstermiş oldukları duyarlılık ile bizlere çok büyük katkılar sundu. Ayrıca Halkla İlişkiler Topluluğu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği kitap okuma alışkanlığı kazandırma organizasyonu ardından toplamış olduğu 250 kitabı bizlere sunarak destekçimiz oldu. Biliyorsunuz ki; üniversitemiz öğrenci toplulukları aracılığı ile Çanakkale ilçelerinde eğitim gören kardeşlerimize düzenli olarak kitap bağışı kampanyaları gerçekleştiriliyor. Biz kısa bir süre önce yaşamış olduğumuz Elazığ depreminde okullarını kaybeden ve eğitimlerini güçlük içinde tamamlamaya çalışan kardeşlerimizin bir nebzede olsa yüzlerini güldürebilmek ve yaşamış oldukları o unutulmaz anları yüzlerindeki gülümseme ile bir an dahi olsa unutabilmelerini sağlamak için böyle bir çalışma içerisinde yer almak istedik. Bu yüzden düzenlemiş olduğumuz bu kampanya bizler için büyük önem taşımaktaydı. Bugün böle bir projeyi başarı ile tamamlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz? dedi.
Toplanan kitapların Elazığ?a gönderildiğini de belirten Vuralın, ?bu kitaplar ilimize ziyarete gelen Fırat Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafınca Elazığ?a ulaştırılacak. Önümüzdeki günlerde Öğrenci Konseyimizi temsilen Elazığ?a bir ziyaret gerçekleştirilecek. Üniversitemizden gidecek olan heyet deprem bölgesini ziyaret ederek toplanan kitapları ve kırtasiye malzemelerini öğrenci kardeşlerimiz ile buluşturacaklar. Belki onlar bizden daha şanslı olacak. Çocukların yüzlerinde ki gülümseme ve aldıkları her kitap sonunda çevrelerine yansıtmış oldukları heyecanı bire bir yaşama fırsatı bulacaklar. Düzenlemiş olduğumuz bu kampanya ile 2000 kitap ve kırtasiye malzemesini kısa bir süre içerisinde toparlayarak sosyal sorumluluk projemizi sonlandırmış bulunuyoruz. Bu projelerin artarak devam etmesi ve sürdürülebilir kılınması için üzerimize düşen görev ve ödevleri her zaman yerine getirmek için çalışacağız. Kampanyamıza destek veren gönüllü arkadaşlarımıza, öğrenci topluluklarımıza, hocalarımıza ve projenin başından sonuna kadar bir arada çalıştığımız Hayatı Doldur Gençlik Kulübü?ne teşekkür ediyorum? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir