ÇOMÜ Ortak Akıl Topluluğu Bulgar Öğrencileri Ödüllendirdi

ÇOMÜ Ortak Akıl Topluluğu Bulgar Öğrencileri Ödüllendirdi
17 Temmuz 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ortak Akıl Topluluğu, Akademik Danışmanları Okutman Halil İbrahim Bulan rehberliğinde Türkçe performans yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Topluluk, Bulgaristan’ın Sofya Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde öğrenim gören ve Türkçe performans yarışmasında dereceye giren 5 öğrenciyi Dardanos Yerleşkesinde bir hafta konaklatarak ödüllendirdi.

Öğrencilerle Çanakkale’nin çeşitli tarihi ve kültürel yerlerini gezdiklerini söyleyen Bulan, ağırladıkları öğrencilerin Türkçelerini ilerlettikleri için çok mutlu olduklarını belirterek verdiği desteklerden dolayı Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’e teşekkürlerini iletti.

Üniversitede bir dizi ziyaret gerçekleştiren Bulgar öğrenciler Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Öğrenci Topluluklarından Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Saçar’ı ve Bilimsel Araştırma Projeleri ve Diğer Projelerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Suzan Saçar’ı ziyaret ettiler.

Son olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar’ı makamında ziyaret eden öğrenciler Prof. Dr. Hisar’a Bulgaristan’la ilgili hediyeler takdim ettiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir