ÇOMÜ Rektörü Laçiner: “Çanakkale’de Tüm Kurumlarla İletişim Halindeyiz”

10 Haziran 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, üniversiteye yapılan tüm yatırımların kente de yatırım anlamına geldiğini belirterek, “Bu kapsamda kentin tüm kurumlarıyla iletişim halindeyiz” dedi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, basın mensupları Terzioğlu Yerleşkesi Rektörlük Binası Senato Salonu’nda bir araya geldi. Göreve geldiklerinden bu yana çok yoğun bir çalışma içinde olduklarını ve yeniden yapılanma sürecinin gerçekten çok büyük emek ve enerji istediğini belirten Prof. Dr. Sedat Laçiner, basınla sohbet toplantısında kamuoyunda tartışılan ve basında yer alan konulara açıklık getirdi. Rektör Laçiner, konuşmasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin çok büyük bir üniversite olduğunu ve üniversiteye yapılan tüm yatırımların kente de yatırım anlamına geldiğini vurgulayarak bu bağlamda kentin tüm kurumlarıyla iletişim halinde olduklarını ifade etti. ÇOMÜ’nün 30 bine yakın öğrencisiyle ODTÜ’den daha büyük bir üniversite olduğunu belirten Prof. Dr. Sedat Laçiner, stadyumda gerçekleşen mezuniyet törenlerinin izdihama sebep olduğunu, ailelerin, öğrencilerin ve öğretim elemanlarını mezuniyet törenlerinde birbirlerini yakından görmelerine olanak sağlamak için enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu olarak ayrı ayrı törenler yapılmasını önerdiklerini belirterek, “Bu yıl bir deneme yılı, öğrencilerimiz ve velilerimizin çoğunluğu bundan memnun kalmazsa mezuniyet törenlerini yine stadyumda, topluca yapabiliriz” dedi.

“2011 YILI İÇERİSİNDE AKADEMİK VE İDARİ KADRO SAYIMIZI YÜZDE 40 ARTIRACAĞIZ”

Toplantıda akademik ve idari kadro sayıları hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Sedat Laçiner, “Yoğun çalışmalarımız sonucunda 2011 yılı içerinde akademik ve idari kadro sayımızda yüzde 40 artış yapmayı hedefliyoruz. Şu an 107 kadro ile ilana çıktık. Bu yaz boyunca kadro ilanlarımızı vermeye devam edeceğiz. Şuan 530 olan öğretim üyesi sayımızı en az 800’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Rektör Laçiner, ÇOMÜ’nün inşaat ve teknik altyapısı hakkında da bilgiler vererek şunları söyledi: “Kredi Yurtlar müdürü ile yaptığımız görüşmeler sonucunda 500 kişilik bir yurt daha yapılacak. Ayrıca Terzioğlu Kampüsü içerisinde yapılmış ve açılmayı bekleyen, inşaatı bitmiş olan yurdu açmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra yine Terzioğlu Kampüsü içerisinde yapılacak yeni bir yurt yapımı için plan proje çalışmaları devam ediyor. Amacımız Kampüsü 24 saat yaşayan bir yer haline getirmek.”

“HASTANEYE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi konusunda amaçlarının hastaneyi iyileştirmek ve ileriye götürmek olduğunu vurgulayan Rektör Laçiner, ilana çıkan kadro içinde Tıp Fakültesine çok sayıda kadro ayırdıklarını belirterek hastanenin gelişimini çok önemsediklerinin altını çizdi. Prof. Dr. Laçiner, tarihsel olarak hastanenin gelişimi ve bundan sonra hastane için yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Basın Mensuplarının sorularını da cevaplayan Rektör Laçiner, basın mensuplarıyla zaman zaman sohbet toplantılarında buluşmak ve gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmak istediğini söyledi.

Basın mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’in yanısıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cengiz Ataşoğlu, Prof. Dr. Yücel Acer, Genel Sekreter İdris Yılmaz, Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Öznur B. Doğangün de hazır bulundu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir