ÇOMÜ Rektörü Laçiner’den Biga Belediye Başkanına Ziyaret

ÇOMÜ Rektörü Laçiner’den Biga Belediye Başkanına Ziyaret
06 Ekim 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan’ı ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Özkan, “Ziyarette mevcut yüksekokul ve Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin ihtiyaçları, yeni açılacak fakülteler ve uygulamalı bilimler yüksekokulu bölümleri ile ilgili altyapı sorunlarının giderilmesine ilişkin konular ele alındı. Ayrıca ilçemizde Biga Üniversitesini kurma yolunda atılacak adımları görüştük. Belediyemiz öncülüğünde önümüzdeki günlerde basın, işadamları ve STK temsilcilerinin katılacağı bir toplantı ile bu hususta gerekli kamuoyu bilgilendirmesi sağlanacak. Özellikle Çanakkale merkeze açılan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Biga’ya alternatif olmaktan ziyade İngilizce eğitim veren kurum olması bakımından öğretim elemanı açısından ilçemizi destekleyen bir yanı olacağı kanaatindeyiz. Biga Üniversitesi talebimizin Rektörlükçe samimiyetle benimsenip desteklendiğini görmemiz bizi sevindirdi. Biga Üniversitesi’ne giden yolda Rektörlüğün tatmin edici bir çözüm yaklaşımının olduğunu gördük” dedi.

Rektör Laçiner de yaptığı açıklamada Biga’nın önemine değinerek Biga Üniversitesi konusuna sıcak baktığını söyledi. Ziyarette Rektör Yard. Prof. Dr. Hamit Palabıyık, Rektör Yard. ve Biga İ.İ.B.F Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Acer, Biga MYO Md. Doç. Dr. Şemun Tayyar, Biga Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yaşar, Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay, Biga Ziraat Odası Başkanı Beytullah Elmacı, BİSİAD Başkanı Serten Güremen, BİAD Başkanı Habib Yeni ve Yardımcısı Necati Yeşilyurt, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kahyaoğlu da hazır bulundu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir