Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇOMÜ Rektörü Laçiner’den Vakıf Üniversitesi Açıklaması

ÇOMÜ Rektörü Laçiner’den Vakıf Üniversitesi Açıklaması

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner Çanakkale’de vakıf üniversitesi kurulması çalışmalarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Laçiner’in açıklaması şu şekilde:

“Hüseyin Akif Terzioğlu Vakfı öncülüğünde ilimizde bir vakıf üniversitesi kurulması için 6 Kasım 2012 Salı günü düzenlenen istişare toplantısına katılmayı çok istememe rağmen Ankara’da Yükseköğretim Kurulu’nda (YÖK) gerçekleştirilen ve yükseköğretimi düzenleyecek yeni tasarının taslak çalışmaları nedeniyle bu toplantıya katılamadım. Ancak çalışmalardan haberdarım.

Yeni bir üniversite kurulması konusundaki görüşlerimizi çok uzun zaman önce Valimiz Sayın Güngör Azim Tuna ile paylaşmıştık. Bu yöndeki kurumsal istişarelerimiz halen devam etmektedir.

Doğal olarak Çanakkale’de kurulacak her yeni eğitim-öğretim kurumu bilim insanları olarak bizleri memnun etmektedir. Bu bağlamda ilimizde kurulacak her yeni yükseköğretim kurumuna ÇOMÜ’nün her türlü desteği vermeye hazır olduğu da bilinmelidir. ÇOMÜ Çanakkale’de kaynakların daha fazla eğitim ve öğretime ayrılmasından mutluluk duyar. Eminiz ki Hüseyin Akif Terzioğlu Vakfı çalışmalarını Vakıf Senedi ve merhumun vasiyeti doğrultusunda gerçekleştirecektir.

Yeni üniversite kurma girişimlerini takdirle karşılıyoruz ve bu cesur adımlarında girişimcileri tebrik ediyoruz.”

[comu.edu.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir