ÇOMÜ Robot Ekibinden Prof. Dr. Sedat Laçiner’e Ziyaret

ÇOMÜ Robot Ekibinden Prof. Dr. Sedat Laçiner’e Ziyaret
03 Aralık 2013

2012 yılında Öğr. Gör. Ertuğrul Kanmaz danışmanlığında kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Robot Ekibi Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’i makamında ziyaret etti.

Mekatronik Programı öğrencilerinin oluşturdukları ÇOMÜ Robot Ekibi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Uluslararası Robot Yarışması Sumo yarışmalarında 41 sumo robotun içinden 1’nciliği elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Çan MYO Olarak Projelere Önem Veriyoruz
ÇOMÜ Robot Ekibi olarak kuruldukları günden beri bütün yarışmalara katıldıklarını ve her yarışmada çeşitli dereceler elde ettiklerini belirten ÇOMÜ Robot Ekibi danışmanı Öğr. Gör. Ertuğrul Kanmaz; “Çan Meslek Yüksekokulu olarak projelere önem veriyoruz. Öğrencilerimiz bilgileri yalnızca teorik olarak öğrenmiyorlar, projeler sayesinde pratik yapma şansları da oluyor” dedi.

Çan MYO Çalışıyor, ÇOMÜ Övünüyor
Mekatronik Bölümü öğrencileri ÇOMÜ’ye gerçekten iyi puanlarla geldiler diyen Prof. Dr. Sedat Laçiner; “Mekatronik Bölümü öğrencilerinin 2 yıllık olan bu bölümü Dikey Geçiş Sınavı ile 4 yıla tamamlamalarını ve başarılarının devam etmesini diliyorum” dedi.

Prof. Dr. Sedat Laçiner şunları ifade etti; “Projelerinizde elimizden gelen desteği vermek isteriz. Çan MYO çalışıyor, ÇOMÜ övünüyor.”

Çan MYO’nun diğer projelerinin de konuşulduğu ziyarette, ÇOMÜ Robot Ekibi öğrencileri kendi emekleriyle hazırladıkları çalışmaları Rektör Laçiner’e gösterdiler.

Ziyaret sonunda Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ve Robot Ekibi karşılıklı hediye takdiminde bulundular.

[Duygu Karademir Aras / comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir