ÇOMÜ Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Uluslararası Tiyatro Festivalinden Ödülle Döndü

07 Mayıs 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü 30 Nisan – 4 Mayıs 2012 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslararası Arda Kanpolat Tiyatro Festivali ve Kongresi’ne Doç. Dr. Adnan Çevik ve Öğr. Gör. Şahine Hatipoğlu’nun bildileri, Öğr. Gör. Buket Deniz’in atölye çalışması ve yönetmenliğini Arş. Gör. Zafer Öncül’ün yaptığı Cahit Atay’ın “Pusuda” adlı oyunuyla katıldı.

Türkiye’den Üniversitemizin yanında Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi ile Bulgaristan, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve İran’dan oyunculuk eğitimi veren bölümlerinin oyunlarının sergilendiği Festivalde, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü üçüncü yıl öğrencisi Cengizhan Sürücü tiyatro alanından akademisyenlerden oluşan jürinin oylarıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü’nün “Pusuda” ve “Köy Seyirlik Oyunları” 8 Mayıs’ta Bayramiç Meslek Yüksekokulu’nda, 11 Mayıs’ta Lapseki Belediyesi Salonunda, 16 Mayıs’ta Yenice Meslek Yüksekokulu’nda seyircisiyle buluşacak.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir