ÇOMÜ Sosyal Bilimler MYO Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

ÇOMÜ Sosyal Bilimler MYO Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
28 Haziran 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Sosyal Bilimler MYO mezuniyet töreni İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene ÇOMÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Nuri Kavak, üniversite yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenci aileleri katıldı.

Başarı Tesadüf Değildir!
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından söz alan ÇOMÜ Sosyal Bilimler MYO Yönetim ve Organizasyon – İşletme Yönetimi Bölümü’nden Onur Öğrencisi olmaya hak kazanan Mehmet Salman mezunlar adına yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Başarı tesadüf değildir. Başarmak için para, zaman ve emek harcarız. Yapılacak her girişimde kişinin başarma azminin olması en önemli şeydir. Sürekli öğrenmeye açık olmalıyız. Bugün emeklerimizin karşılığını aldığımız gün. Dünyada engellenemeyecek tek şey, hedefine kitlenmiş insanlardır. Bundan sonrasında teori ve pratikte edindiğimiz tecrübe ile ülkemizin gelişimine katkı sağlayacağımıza ve her platformda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin adından gururla söz ettirip farkımızı ortaya koyacağımıza eminim”

Boğazın İncisi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Salman; “Shakespeare’in dediği gibi, ‘Dünya bir oyun sahnesidir. Sırası gelen çıkar, oynar ve gider.’ Sırası gelenlere yol açmak için bizler için gitme vakti geldi. Adını şanlı Türk tarihinden alan boğazın incisi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi; Hoşça kal!” diyerek salondan büyük alkış aldı.

Sosyal Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Nuri Kavak yaptığı konuşmada “Bugün burada farklı duygular içerisindeyiz. Yetiştirdiğimiz öğrenciler mezun olup, ülkemize katkı vermek üzere bu sıralardan çıkıp gerçek hayata karışacaklar bu anlamda çok sevinirken, onlara çok alıştığımız için gidecek olmalarının da hüznünü taşıyoruz.” diyerek öğrencilere mezuniyetlerinden sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Rektör Danışmanı Prof. Dr. Dinçay Köksal da “Eğitimin yaşı yoktur, bizler ‘beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz’ diyen güçlü bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bugün buradan mezun olacak arkadaşların, iş hayatlarında Çanakkale ruhunu yaşatarak görev ve sorumluluklarını yerine getireceğinden eminim. Her bitiş yeni bir başlangıçtır. Başlangıcınız hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Açılış konuşmalarının sonrasında; Büro Yönetimi ve İşletme Yönetimi Bölümü öğrencileri Türk Halk Müziği dinletisi gerçekleştirdi. Mezun öğrencilerin hep bir ağızdan söyledikleri “Çanakkale Türküsü” dinleyenlerden büyük alkış aldı. Dinletinin ardından Çocuk Gelişimi öğrencileri tarafından bir dans gösterisi gerçekleştirildi.

Tören dereceye giren mezunların ve öğrencilerin mezuniyet belgelerini almalarının ardından keplerin havaya atılması ile tören sona erdi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir