ÇOMÜ, Tanıtım Gününde 3 Bin Lise Öğrencisini Ağırladı

ÇOMÜ, Tanıtım Gününde 3 Bin Lise Öğrencisini Ağırladı
06 Mayıs 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ÇOMÜ Tanıtım Günü büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Rektörlük Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nün organizasyonunda Terzioğlu Kampüsü Eski BESYO binasında gerçekleştirilen tanıtım gününde ÇOMÜ’nün tüm akademik birimleri stant açtı ve 3000’in üstünde lise öğrencisine üniversite hayatı, meslekler hakkında bilgiler verdi.

Tanıtım Günleri’nin açılış törenine ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şükriye Hisar Aras, Prof. Dr. Feyzi Uğur ve çok sayıda akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.

Rektör Laçiner, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin son yıllarda en büyük atılımı yaparak, en fazla gelişen üniversitelerin başında yer aldığını vurguladı ve konuşmasına şöyle devam etti.

“Çok değerli öğrenci kardeşlerim bu program çerçevesinde 3 bin tane lise son sınıf öğrencisi üniversitemizi tanıma fırsatı bulacak. ÇOMÜ hemen hemen her açıdan Türkiye’nin ilk 20 üniversitesinden bir tanesi. Öğrenci sayısı itibari ile de, bilimsel ve eğitsel değerler konusunda da böyle. 13 fakülte ile faaliyet gösteriyoruz. Enstitü, yüksekokul, meslek yüksekokulu olarak toplamda 38 farklı birime sahibiz ve son yılların en büyük atılımını yaparak en fazla gelişen üniversitelerinin başında yer alıyoruz. Mezunlarımız arasında çok sayıda başarılı arkadaşımız var. Sadece 22 yaşında bir üniversite olmasına rağmen pek çok eski üniversiteyi geride bırakmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Elbette bu başarı birkaç kişinin eseri değil. Bu üniversitenin arkasında 3000 çalışan var. Bunların 1700’den fazlası akademisyendir. Kendi alanlarında en iyisi olan akademisyenlerimiz sizleri geleceğe hazırlamak için heyecanlılar. Geçtiğimiz yıl öğrenci sayımız 40 bin di. Bu yıl daha da fazla öğrencinin gelmesini bekliyoruz. Tabii ki 40 binin arasına girebilmek için çok ciddi bir rekabet söz konusu. Bazen gazetelerde üniversitelerin doluluk oranlarını görüyorsunuz. Şuanda üniversitemiz %130 doluluk oranı ile faaliyet gösteriyor ve genellikle de öğrenci kardeşlerimiz ilk 10 tercihlerinde ÇOMÜ’yü mutlaka yazıyorlar ve çok ciddi bir rekabet sonunda da maalesef çok az bir kısmı üniversitemize girmeyi başarıyor. Ümit ediyorum gönlünüzdeki bölüme girersiniz ve mezun olduktan sonrada gönlünüzdeki işi yapar, Türkiye’ye insanlığa katkı sağlarsınız.”

Açılış konuşmalarının ardından Öğr. Gör. Mete Gökçe yönetimindeki ÇOMÜ Konrul Vokal Ensemble tarafından açılış konseri gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Prof. Dr. Sedat Laçiner, Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar ve Rektör Yardımcıları tüm stantları gezerek bilgiler aldılar ve BESYO Öğretim elemanı Zeynel Dohman’ın koordinasyonunda, Mili Takım antrenörü Emre Özdemir, Biga Geleneksel Okçuluk antrenörü Dinçer Ekiz eşliğinde Olimpik Yay’da BESYO öğrencisi Kader Burcu Berber, Makaralı Yay’da Serdar Boytay Maraş, Mehmet Yayla, Rüstem Çağrı Ünzal, Yunus Okatan, İsa Uzun tarafından gerçekleştirilen okçuluk gösterisini izleyip ok attılar.

ÇOMÜ Tanıtım Gününde lise öğrencileri üniversite hakkında ayrıntılı bilgiler aldı ve Kampüs FM’in müziği eşliğinde eğlendi. Gün boyunca tüm akademik birimler stantlarında kendileri ile ilgili bilgiler verirken çeşitli ikram ve hediyeler ile de öğrencilere renkli anlar yaşattılar.

ÇOMÜ Tanıtım Günü organizasyonuna Ayşegül Organizasyon, Kızılcık Su, Ata Pastanesi, Yenice Dondurması ile Hikmet Taş, Kuru Kahveci Mehmet Efendi, İpana Diş Macunları, Ülker Seher Grubu, Horizon Seher, Gökçe Gıda, Çanakkale Özel Halk Otobüsleri, Uysal Marketler, Dardanel, Çanakkale Belediyesi, Pozitif Matbaa ve Reklam, Meydani, Lapseki İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü de destekleri ile çeşitli katkılar sundular. Rektör Laçiner, ÇOMÜ Tanıtım Günü sponsorlarına günün anısına teşekkür belgesi ve hediye takdim etti.

[Eylem Tuna / comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir