ÇOMÜ Tarih Topluluğu Öğrencileri Kahvaltıda Buluştu

ÇOMÜ Tarih Topluluğu Öğrencileri Kahvaltıda Buluştu
01 Kasım 2013

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı başında kurulan ÇOMÜ Tarih Topluluğu bir tanışma kahvaltısı düzenledi.

Kahvaltıya farklı bölümlerden 35 öğrenci katıldı. Kahvaltı sonrası yapılan konuşmalarda topluluğun planladığı etkinlikler konuşuldu. Kahvaltıya ve ilk görüşmeye katılan Tarih Topluluğu gönüllüleri, ÇOMÜ bünyesinde tarih ana temalı bir topluluk eksiğinin olduğunu ve böyle bir topluluk kurmayı uzun süredir tasarladıklarını belirttiler.

Topluluk Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Kürşat Solak, Tarih Topluluğu ana fikri ile yola çıkan ve danışmanlık talebinde bulunan öğrencilerin kendisini memnun ettiğini, öğrenci topluluklarını mühim sivil toplum örgütleri olarak gördüklerini, tanışan, danışan ve dayanışan öğrenciler mezun etmenin, geleceğin Türkiyesine olumlu tesir edeceğini belirtti. Tarih Topluluğu Başkanı, Tarih Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Neriman Öztürk, yola çıkarak amaçlarından birine ulaştıklarını, topluluk bünyesinde sıkı ve samimi bir örgütlenme kurarak, kendilerinden sonrada topluluğun devam etmesini amaçladıklarını söyledi.

Tarih Topluluğunun ilk etkinliği, ‘Türk Başkentleri’ adı altında Bursa ve Cumalıkızık gezisi olacak. 2014 Mart’ında bir panele ve sonbaharda bir sempozyuma müşterek organizatör olarak katılacak olan Tarih Topluluğu, sosyal ve akademik içerikli faaliyetlerde bulunacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir