ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Terzioğlu Kampüsünün Giriş Kısmına Yapılacak

20 Şubat 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) bağlı Tıp Fakültesi Hastanesi yeni binasının Terzioğlu Kampüsü girişindeki bölüme yapılacağı açıklandı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, üniversite hastanesi ile ilgili proje çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Hastane binamızı Terzioğlu Kampüsümüzün giriş kısmındaki bölüme yapacağız. Bu bölge geniş bir alana sahip. Bu alanda yol kenarında bulunan Karayollarına ait bölümün hastane binasının yapımına eklenmesi konusunda ilgili yerlerden talebimiz oldu. Maalesef bundan olumlu cevap alamadık. Biz “bu yeri bize satın” dedik. Yine olumlu cevap alamadık. Atıl durumda olan bu yerin de üniversitemize hastane binalarımızın yapımına eklenmesi amacıyla verilmesi bizi oldukça rahatlatacak” dedi.

Rektör Laçiner, hastane yeri konusunda daha önce yaptıkları çeşitli temaslardan da bahsederek, “Kepez beldemizde yer alan Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ait atıl durumda bulunan yaklaşık 40 dönümlük yerin üniversitemize hastane yapımı için devrini istedik. Buradan bize gelen cevap ise “üreticilerimizin ürünleri dışarıda kalır” gibi ilginç bir cevap oldu. Şuan atıl durumda olan bu yerin bize verilmesi halinde üniversite hastanemizin değişik bölümlerini burada açabiliriz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir