ÇOMÜ Tıp Fakültesi’nde “Etkili Zaman Planlaması” Konferansı Gerçekleşti

ÇOMÜ Tıp Fakültesi’nde “Etkili Zaman Planlaması” Konferansı Gerçekleşti
09 Kasım 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Sağlıkta Bilimsel Araştırmalar Topluluğu’nun (SBAT) organize ettiği “Etkili zaman planlaması” isimli konferans; Parasal Zeka ve Eğitim Oyunları isimli kitapların yazarı, Yönetim Danışmanı ve Eğitimci Hakan Turgut’un sunumu ile gerçekleşti.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme (ing), yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde, Harvard Üniversitesi’nde Liderlik Eğitimi alan ve ulusal çapta girişimcilik, parasal zekâ, sıra dışı yaşam becerileri ve yöneticilik konularında oldukça kapsamlı seminer ve konferanslar veren Hakan Turgut Tıp fakültesi öğrenci ve öğretim üyelerine “Etkili Zaman Planlaması” isimli sunumu ile katkı sağladı.

Yaklaşık 90 dakika süren konferansta Turgut katılımcılara; zamanı daha iyi kullanmanın temel prensiplerini ve zaman kazanma ilkelerini hayattan örnekler vererek anlattı. Konferansın en dikkat çekici bölümü ise alışılagelmiş zaman çizelgelerinin veya günlük zaman diyagramı kullanımının bir kenara bırakılması gerektiğinin ifade edilmesiydi. Bunun yerine yaşantımızda ihtiyaç duyduğumuz veya yapılmasını istediğimiz aktivitelerin önem sırasına göre, zaman sınırı koymadan, özellikle önemli ve acil olmayan konuların öncelikli olarak yapılarak acil hale gelmeden yapılmasının önemi vurgulandı. Turgut, konferansta haftalık zaman bilançosu yapılmasını, sıkça karşılaşılan zaman tuzaklarına karşı alınabilecek önemli bir adım olarak değerlendirdi.

comu.edu.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir