Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

ÇOMÜ, Türkiye Üniversiteler Taekwondo Şampiyonası’na Evsahipliği Yapıyor

Türkiye Üniversiteler Taekwondo Şampiyonası, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) evsahipliğinde 09-11 Nisan 2018 tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştiriliyor.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen taekwondo müsabakalarına 60 üniversiteden 450 sporcu katılıyor. Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şakir Bezci “Taekwondo Federasyonu Gözlemcisi olarak geldim. 60 üniversiteden bayan ve erkek olmak üzere toplamda 450 sporcu yarışacak. Burada ilk 3’e girecek sporcularımız Avrupa Şampiyonası’nda üniversitelerini temsil edecekler” dedi. ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç ise müsabakaların TÜSF ve Türkiye Taekwondo Federasyonu işbirliğince yapıldığını ifade ederek “Prestijli müsabakalar sonucunda başarılı olan gençler ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda ve Dünya Yaz Oyunları’nda temsil edecekler. Son gün, dereceye girenlere madalya ve kupaları verilecek. Dün, gelen üniversitelerle yaptığımız toplantıda Çanakkale’nin maneviyatı kadar coğrafi güzelliklerinden de bahsettik. Fırsat buldukları takdirde ören bölgelerini gezmelerini tavsiye ettik. Umarım Çanakkale’de güzel vakit geçirirler. Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e evsahipliğinden ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Filtreler:

Yorumunuz