ÇOMÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genişletilecek

06 Nisan 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin fiziki kapasitesinin genişletilmesi için çalışma yapılacağı açıklandı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Kepez beldesinde bulunan Uygulama Araştırma Hastanesi?nin genişletme çalışmasının yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu. Hastanenin yan kesimindeki Sağlık Ocağının bulunduğu bölgedeki arsanın hastaneye tahsis edildiğini belirten Rektör Laçiner, “Acil olarak hastanenin genişlemesi lazım. Şuan hastanede insani bir hizmet vermekte zorlanıyoruz. Doktorlarımız da mesleklerini yapmakta çok büyük güçlükler çekiyor. Yer sıkıntısı var. İlk etapta mevcut yerde, yani Kepez?de büyüyebilirsek büyümeye çalışacağız. Sağ olsun valiliğimizin bu konuda bize çok büyük katkıları oldu. Hastanemizin yanındaki Sağlık Ocağının bulunduğu yerdeki küçük bir arsayı bize tahsis ettiler. Onun dışında burada belediyeye ait bir bölge var. Orayı da alabilirsek Kepez?de hastaneyi fiziki açıdan büyütmek istiyoruz. Tabii bu sadece yeterli değil. Uzun vadede aldığımız zaman daha fazla projelerimiz de var. Onun yazışmaları da yapılıyor. Ancak şuan akut bir problem var. Hem hastalarımız, hem doktorlarımız için burada daha iyi hizmet verebilmemiz için hızla genişlememiz gerekiyor. Eğer valiliğe ilaveten belediyeden de talep ettiğimiz arsaları alabilirsek burada kapalı alanı 5 misline kadar büyütmek istiyoruz. Doktor sayımızı da en az 2 katıda kadar arttırmak gibi planımız var. İyi doktorları buraya getirmemiz ve elimizdeki doktorların da buradan gitmesini engellememiz gerekiyor” dedi.

Rektör Laçiner, yeni hastane yeri ile ilgili bir gelişme olup olmadığı konusundaki soruya ise şu cevabı verdi: “Şuan acil sorunu çözmek için mevcut yapıyı genişletmeye çalışıyoruz. Bunun dışında daha büyük bir hastane projemiz de var. Çeşitli spekülasyonları yok açabileceğinden dolayı onunla ilgili bir bilgi vermem şuan için doğru olmaz. Ancak burası tek hastanemiz olmayacak. Bundan daha büyük bir sağlık kompleksinin içinde Eczacılık Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi gibi fakültelerimizin yer alacağı yeni bir kompleks daha olacak. Ancak bu konuda şuan için detaylarını vermem doğru olmaz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir