ÇOMÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne Yoğun İlgi

ÇOMÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne Yoğun İlgi
09 Ekim 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi başarılı çalışmaları ile göz dolduruyor.

(ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fevzi Sefa Dereköy, yaklaşık 1 yıl önce hizmete giren hastaneye gösterilen ilginin her geçen gün arttığını belirterek, ?8 bin 500 metrekarelik kapalı alan üzerine kurulan hastanemizde 55?i doktor olmak üzere 200 çalışanımızla vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Günde 500?e yakın hastanın muayene olmak için geldiği hastanemizde çalışanlarımız döner sermaye almadan fedakarca çalışıyorlar. Borçlar ise hastanenin kendi imkanları ile sağladığı bütçe ile ödeniyor? dedi.

Başhekimi Prof. Dr. Fevzi Sefa Dereköy, üniversite hastanesinin olmaması sebebiyle hastaların geçtiğimiz yıllarda Çanakkale?den büyük şehirlerdeki üniversite hastanelerine gitmek zorunda kaldıklarını da belirterek; ?Büyük şehirlere gitmek zorunda kalan hastalarımız artık Çanakkale?de kurulan hastanemiz sayesinde güvenli bir şekilde hastanemize gelerek tedavilerini yaptırabiliyorlar. Özellikle Edremit Körfezi bölgesinden hastanemize gelen hasta sayısında önemli artış var. Bizim en büyük sıkıntımız ise fiziki şartların yetersiz olması. Her geçen gün ilginin arttığı hastanemizde ek bina yapımı için çalışmalara başlıyoruz. Hastane binamızın yan kesiminde bulunan bölgeye ek bina yaparak fiziki şartları rahatlatmak istiyoruz. Bu ek binayı da 1 yıl içinde tamamlamayı planlıyoruz? dedi.

Hastanede her geçen gün yeni bölümlerin açıldığını ve önemli ameliyatların yapıldığını da belirten Başhekin Dereköy, ?Bir süre önce başlanan anjiyo işleminin ardından şimdide bu ay içerisinde hastanemizde ilk kez açık kalp ameliyatı yapılacak. Bunun dışında MR ve Nükleer Tıp bölümümüz de yıl sonuna kadar açılacak. Amacımız üniversite hastanemizi bölgemizin örnek bir hastanesi haline getirmek? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir