ÇOMÜ’de “Çomü Günleri 2008” Etkinliği Başladı

01 Kasım 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “ÇOMÜ Günleri 2008” etkinliği başladı.

ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü’nde gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Üniversitenin tanıtım filminin gösteriminin ardından Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Korosu Şefi Mete Gökçe tarafından müzik dinletisi sunuldu. Törende bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir, “ÇOMÜ Günleri” aracılığı ile çalışanların, akademisyenlerin, öğretim elemanlarının, öğrencilerin, ÇOMÜ dostlarının kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya geldiğini
belirterek, “Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizi yoğun ve geniş bir ekip çalışması ile yaptık. Bu etkinliklerimizde hem kurum içinden, hem kurum dışından anlamlı, manidar başarılar takdir edilip ödüllendirildi. Ayrıca bu yıl geleneksel hale getirdiğimiz akademik performans, eğitim ve öğretim performansı, kurumsal bağlılık ödüllerini de akademisyenlerimize ve insan kayaklarımıza takdim ediyoruz” dedi.

Rektör Ali Akdemir, üniversite senatosu olarak kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinde önemli bir yere gelen OPET’i kurup geliştiren Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk’e “Üstün Hizmet Ödülü” vermeyi kararlaştırdıklarını da belirterek, “Kendilerini ülkemizin gelişimine, sosyal ve ekenomik gelişimimize verdikleri katkılardan dolayı ödül almalarından dolayı kutluyorum. Çanakkale’ye yaptıkları bu hizmetlerin de devamını beklediğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Rektör Ali Akdemir, ÇOMÜ Biga İ.İ.B.F.ye katkıda bulunan emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Falay’la birlikte, üniversite öğrencilerine destek sağlayan Terzioğlu Vakfı ‘ndan sorumlu Vali Yardımcısı Cengiz Ata’ya da “Hizmet Ödülü”nün verilmesinin kararlaştırıldığını belirtti. Rektör Akdemir üniversiteye kurumsal bağlılık sağlayan öğretim üyelerinin de ödüllendirildiğini belirterek, “Ödül alan bütün katılımcıları kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ödül töreni gerçekleştirildi. ÇOMÜ günleri çevre dostu olarak bilinen Ediz Hun’un öğleden sonra yapacağı “Yolu ÇOMÜ’den Geçenler” söyleşisi ile devam edecek.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir