ÇOMÜ’de Deneme Sahnesi Hazırlıkları Sürüyor

ÇOMÜ’de Deneme Sahnesi Hazırlıkları Sürüyor
20 Aralık 2009

Çanakkale?de Tarihi Ermeni Kilisesi’nin Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Deneme Sahnesi haline getirilmesi ile ilgili çalışmalar sürüyor.

Yapılan çalışmaları yeninde inceleyen Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Demircan, son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Demircan, tarihi Ermeni Kilisesi’nin üniversitenin Sahne Sanatları Bölümü’nün Deneme Sahnesi olarak kullanılacağını ve açılışın 29 Aralık akşamı “Galileo” adlı tiyatro oyunuyla birlikte gerçekleşeceğini ifade ederek, “Binanın açılışı ile beraber bu oyunun da ilk sergisini gerçekleştirmiş olacağız. Açılıştan sonra burası düzenli olarak tiyatro oyunlarının oynanacağı, Sahne Sanatları Bölümü’nün etkinliklerinin yapılacağı bir alan olacak. Buranın açılışıyla kentimiz sanatsal etkinlikler konusunda güzel bir alana kavuşmuş olacak? dedi.

Tarihi Ermeni Kilisesi’ndeki restorasyon çalışmalarına yönelik incelemelerini tamamladıktan sonra Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Demircan, Nedime Hanım Dostluk Evi’ndeki Güzel Sanatlar Fakültesi’ne geçti ve bu binadaki Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümü?nün öğretim üyeleri ile çeşitli projelere ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir burada gerçekleştirdiği temaslarda üniversitenin çok hızlı adımlarla geliştiğinin altını çizdi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir