ÇOMÜ’de Fidan Dikme Etkinliğine Özel Güvenlik Müdahalesi

24 Ekim 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’nde bugün bir grup öğrencinin gerçekleştirdiği fidan dikme etkinliğinde özel güvenlik ile öğrenciler arasında kısa süreli bir arbede yaşandı.

Basın Mensupları Kampüsten Dışarıya Çıkarıldı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde bir grup öğrencinin Terzioğlu Kampüsü’nde gerçekleştirdiği fidan dikme etkinliğini haber yapmak isteyen basın mensuplarının haberi takip etmesi engellenerek Özel Güvenlik Birimi tarafından kampüs dışarısına çıkarılması ve diğer basın mensuplarının da kampüse alınmayarak haber alma ve yapma özgürlüğünün kısıtlanması endişe verici bir durum olarak yorumlandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Kampüsü’nde bugün bir araya gelen bir grup öğrenci, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’ndeki ormanlık alandan geçirmek istediği otoyol projesi nedeniyle bölgedeki ağaçların kesilmesini protesto etmek ve ODTÜ öğrencilerine destek vermek amacıyla fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi. Temsili olarak iki fidanın dikiminin yapılacağı etkinlikte öğrencilere engel olmak isteyen özel güvenlik ekipleri ile öğrenciler arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Öğrencilerin yanlarında getirdiği kazma ve küreklere el koyan özel güvenlik görevlileri daha sonra olay yerinden ayrılırken; öğrenciler yaşanan olaylar sonrasında toprağı kalemleri yardımıyla kazarak fidan dikimini gerçekleştirdiler. Etkinlik “ODTÜ’de yaşananlar ve üniversiteli öğrencilerin sorunları” konulu düzenlenen forum ile sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir