ÇOMÜ’de Kayıt Heyecanı

03 Eylül 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 2012?2013 eğitim öğretim yılı ilk kayıtları Çanakkale Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile üniversite yönetiminin katılımıyla Fen Edebiyat Fakültesinde yapıldı. Kayıt yaptırmaya gelen öğrenci ve velilerinin heyecanları da gözlerden kaçmadı.

Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü, Mustafa Mert Küçükaydın isimli öğrenciyi Sanat Tarihi Bölümüne kayıt yaparken; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Buse İleri isimli öğrenciyi Tarih Bölümüne, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ise Züleyha Çokder isimli öğrenciyi Sosyoloji Bölümüne kaydetti.

“Kayıt yaptıran bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum”
Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü yaptığı konuşmada, “Öğrencimizin kaydını yapma onuruna eriştim. Biz de gençliğimizdeki ilk üniversite yıllarımıza dönmüş olduk. Tarihi ve önemli bir ilimizde büyüyen, gelişen üniversitemize kayıt yaptıran bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum kendilerine” dedi.

“ÇOMÜ, Çanakkale için çok önemli bir varlık”
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da konuşmada “ÇOMÜ, Çanakkale için çok önemli bir varlık. Özellikle buraya gelen öğrenciler açısından tercih edilmiş olması da son derece değerli, çünkü artık puanlarda yükseliyor. Dolayısıyla biz de öğrencilerin birliği bütünlüğü görmesi açısından önemsiyoruz bu tür etkinlikleri. Ben hem öğrencilere hem de öğretim görevlilerine başarılar diliyorum. Üniversitemizin dünden bugüne ve yarına hızla ilerleyerek daha başarılı dönemler geçirmesini diliyorum” dedi.

“Öğrencilerin çok büyük bir teveccühü, ilgisi var üniversiteye”
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ise Çanakkale’nin bir üniversite şehri olduğunu ve her şeyin üniversiteye göre dizayn edildiğini belirterek şunları söyledi: “2012-2013 eğitim öğretim yılında 11 bine yakın yeni öğrenci kaydını yaptıracak. Ek yerleştirmelerle birlikte bu rakamın 12 bine gelmesi bekleniyor. Master ve doktoraya yeni başlayacak öğrencileri de eklediğiniz zaman 38 bin civarında bir öğrenci sayısına ulaşılmış oluyor. Çanakkale tarihiyle, kültürüyle Türkiye için çok büyük bir değer. Böylesine kıymetli bir coğrafyada, böylesine önemli bir ilimizde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi gibi çok büyük bir üniversitenin yükseliyor olması anlamlı tabii ki. Öğrencilerin çok büyük bir teveccühü, ilgisi var üniversiteye. Çok sayıda üniversite açılmış olmasına rağmen puanlarımız oldukça yükseldi. Bizim hedefimiz kaliteyi tutturmak. Bu talep bizi sevindiriyor ama nicel büyümenin yanında nitelikli bir büyümede oluşturmaya çalışıyoruz. Çanakkale’ye, şehitlerimize layık olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz çok istekli, bu isteği olumlu yönde kullanıp bilim ve eğitimi çok daha kaliteli bir yere getirmeye çalışacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz”.

2012?2013 eğitim öğretim yılı ilk kayıtlarının yapılmasının ardından Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezinde (ÖSEM) açılan ÇOMÜ Basın Halkla İlişkiler, Çanakkale Belediyesi ve Kredi Yurtlar Kurumunun tanıtım ve yurt stantları Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile beraberindeki heyet tarafından gezildi. ÖSEM’e yapılan ziyaretin ardından Rektör Laçiner ile beraberindeki heyet üniversitenin akademik birimlerini gezerek kayıt yaptırmaya gelen öğrenciler ve aileleriyle sohbet etti.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir