ÇOMÜ’de Kayıtlar Başladı

19 Ağustos 2019

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) yeni dönem öğrenci kayıtları başladı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ilk kayıt törenine katılırken, Çanakkale Belediyesi de açılan stantlarda yeni öğrencileri karşıladı.

2019-2020 eğitim öğretim dönemi öncesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde yılın ilk kayıtları alınmaya başlanırken, 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü ÇOMÜ Eğitim Fakültesi’nde ilk kayıt töreni düzenlendi. Törene, Vali Orhan Tavlı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Törende ÇOMÜ’nün yeni dönem ilk kayıtları gerçekleşirken, Başkan Gökhan da öğrencilere başarılar dileyerek bir süre sohbet etti.

Törenin ardından Başkan Gökhan, Eğitim Fakültesi’nde kurulan Çanakkale Belediyesi standını ziyaret ederek, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çanakkale Belediyesi Bu Sene de Öğrencilerle Buluştu

Yeni eğitim öğretim dönemi başında Çanakkale Belediyesi bu yıl da ÇOMÜ’de yeni öğrenim görmeye başlayacak ve Çanakkale’ye ilk kez gelen öğrenciler için Terzioğlu Kampüsü ve Eğitim Fakültesi’nde kurulan stantlarda kenti tanıtan kitapçıklar ve bilgilendirici materyallerden oluşan dokümanlarla kenti tanıtarak ihtiyaç duydukları konularda yardımcı oluyor. Bununla birlikte, Çanakkale Belediyesi standında öğrencilerimizin kent içi ulaşımdan faydalanabilmeleri adına öğrenci kartı basımı ve ÇABİS akıllı bisiklet kullanım kartı basımı da gerçekleştiriliyor.

Öğrenciler için ayrıca, 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasındaki kayıt dönemi boyunca Otogar ile Üniversite yerleşkeleri arasında ücretsiz servis hizmeti sağlanıyor. Servis araçları Otogar’dan 10.00, 12.00, 14.00 ve 16.00 saatlerinde, ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesinden ise, 11.00, 13.00, 15.00 ve 17.00 saatlerinde hareket ediyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir