ÇOMÜ’de Radyo ve Televizyon Kanalı Hazırlığı

15 Ekim 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner üniversite bünyesinde bir radyo ve televizyon yayınını hizmete sokmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, üniversitenin emin adımlarla büyümeye devam ettiğini belirterek, “Öğrenci sayımızın 33 bine ulaştığı üniversitemizde akademik kadroda da önemli bir iyileşme sağlandı. Son 6 ayda üniversitemizde akademik kadrolarda yüzde 35 oranında gerçekleşen bu iyileşme en geç 1 yıl içerisinde yüzde 60 seviyelere ulaşacak. Uzun vadede ise hedefimiz en az bin 250 öğretim üyesi ve toplam 2 bin 500 akademik personele ulaşmak alacak” dedi.

Rektör Laçiner, üniversitede İletişim Fakültesi’nin açılması ile önemli bir boşluğun doldurulduğunu da belirterek, “Daha önce Sinema Televizyon bölümümüz vardı. Buradaki öğrencilerimizin bir kısmını bu tarafa yönlendirdik. Önümüzdeki yıl bu İletişim Fakültemize öğrenci alacağız. Bu kapsamda ayrıca yeni projelerimiz de var. Üniversitemiz bünyemizde bir radyoyu hizmete açmak için çalışmalarımız devam ediyor. Kısa süre içinde bu radyoyu faaliyete sokacağız. Ayrıca bunun dışında bir televizyon kanalı projemiz var. Bu televizyon aynı zamanda uzaktan öğretim projemizin de altyapısını oluşturacak. Bu yayını da uydudan yapmak istiyoruz. Uzaktan öğretim konusunda ÇOMÜ olarak çok iddialı olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir