ÇOMÜ’de Stajyer Girişimci Uygulaması İçin Başvurular Başladı

17 Mayıs 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İl Genç Girişimciler Kurulu işbirliğinde ?Stajyer Girişimci? adıyla gerçekleştirilecek etkinliğe başvurular başladı.

Çanakkale ili sınırları içinde hayata geçirilecek ve bütün Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencilerine açık olacak etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan üniversite yetkilileri, ?Bu çalışma Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İl Genç Girişimciler Kurulu işbirliğinde ?Stajyer Girişimci? adıyla geleceğin girişimcilerinin oluşmasına katkı sunmak, başarılı girişimciler kanalıyla gençlerin yetişmesine destek vermek, gençlerin farklı bir kariyer alternatifi olarak girişimciliği seçmesini özendirmek, girişimciliğin yükseköğretimdeki klasik öğrenmenin yanında farklı bir yolla kavratmak, girişimciliğin ilke ve değerlerini bu bağlamda rol model olabilecek kişilerin yanında öğrenilmesini gerçekleştirmek, gençliğin bilgi çağının doğal bir sonucu olarak elde ettiği fırsat ve nitelikler ile gençliğin enerjisinden iş dünyasının faydalanmasını sağlamayı amaçlıyor. Genç girişimcileri, işyerleri ve işverenler ile buluşturan projede, girişimci genç birebir fikir ve düşüncelerini işveren ile paylaşırken, işverene farklı bakış açıları, yorum ve projeler ile katkı sunacak, işveren ise tesis imkanlarını sunduğu girişimciye bilgi ve tecrübesi ile ışık tutacak? dedi.

?Stajyer Girişimci Uygulaması?nın taraflar arasında belirlenecek öğrenciler ve işletmeler ile gerçekleştirilip Çanakkale ili sınırları içinde hayata geçirileceğini de belirten üniversite yetkilileri, ?Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 1 Haziran 2010 tarihine kadar başvuruları kabul edecek ve belirlenen Genç Girişimciler 1 Temmuz ? 1 Eylül 2010 tarihlerinde arasında belirlenen işletmelerde stajlarını yapacaklar. Stajyer girişimci olmak için başvuruda bulunmak isteyenler ilgili başvuru formlarını doldurarak 1 Haziran 2010 tarihine kadar ÇOMÜ Basın Halkla İlişkiler Koordinatörü Öğretim Görevlisi Öznur B. Doğangün’le iletişime geçebilirler? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir