ÇOMÜ’de Tanışma Resepsiyonu Düzenlendi

26 Mart 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlüğüne yeni atanan Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektörlük Fuayesi’nde tanışma resepsiyonu düzenledi.

Resepsiyonda bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, üniversite çalışanlarının sık sık bir araya gelmesi gerektiğini belirterek, bunun içinde bir arada olma vesilelerini çoğaltacak şekilde üniversite başarılarının arttırılması gerektiğini vurguladı. Rektörlük seçimleri sonrasında sadece kendisine oy verenlerin değil, herkesin hocası olmaya çalışacağının altını çizen Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, “Sizler olmazsanız iş yapılabilmesi mümkün değil. Üniversitenin yükselmesini, büyümesini sağlayacak olan buradaki insanlar. Buradaki insanlar mutluysa, motivasyonu yerindeyse, kadrosunu zamanında alabiliyor ise, emeğinin karşılığını görebiliyor ise, hiçbir ayrıma tabi olmaksızın, sadece ve sadece emek-iş-başarı kriterleri ile değerlendiriliyor ise, seviliyor ise, buraya ait görülüyor ise bu üniversite bir başarı sağlayabilir” dedi.

Üniversitedeki tek kriterin herkesin işini yapması olduğunu ve onun dışında başka hiçbir kriterin olmadığının altını çizen Prof. Dr. Laçiner, birlik olunması halinde değil Türkiye’de, Dünya’da hiçbir üniversitenin kendilerine rakip olamayacağı kanaatinde olduğunu vurguladı. Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, imkansızlıklar ortamında Çanakkale’de kazanılan muhteşem zaferin de kendilerine yol gösterdiğini söyleyerek, bu anlamda üniversiteyi daha iyi noktalara taşıyabilmek için akademik ve idari personelden üniversiteye sahip çıkmalarını beklediğini ifade etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir