ÇOMÜ’de Tehlikeli Gerginlik: 14 Öğrenci Gözaltında

ÇOMÜ’de Tehlikeli Gerginlik: 14 Öğrenci Gözaltında
06 Nisan 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) okuyan karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında kavga çıktı. Taşlı sopalı kavgada çok sayıda öğrenci yaralanırken, 14 öğrenci gözaltına alındı.

ÇOMÜ Eğitim, Fen Edebiyat ve Meslek Yüksekokulu bölümlerinde öğrenim gören karşıt görüşlü öğrenciler, dün saat 20.00 sıralarında Anafartalar Kampüsü yakınlarında karşılaşarak kavga etti. Ülkücülerin de karıştığı kavgada iddiaya göre bazı Doğu illerinden gelen öğrenciler hafif yaralandı. Taş ve sopaların kullanıldığı kavganın ardından öğrenciler sokak aralarına dağılıp kayboldu.

Öğrenci grupları arasındaki gerginlik, saat 22.45’de yeniden alevlendi. Bu kez Kordonboyu’ndaki Necip Paşa Camii ile Subay Orduevi arasındaki bölgede karşılaşan gruplar tekrar kavgaya tutuştu. Ülkücü olduğu öne sürülen bir öğrencinin yaralandığı taşlı sopalı kavga, vatandaşların ihbarı üzerine Çanakkale polisinin olay yerine gelmesiyle sona erdi. Polis, 2’si kız 14 Doğu kökenli öğrenciyi gözaltına aldı. Kavgaya karışan ve kaçan karşıt gruptaki öğrencilerin ise arandığı bildirildi. Çanakkale Devlet Hastanesi’ne götürülen yaralı öğrencinin ise tedavisinin ardından emniyete getirileceği bildirildi.
Gözaltındaki 14 öğrenci Terörle Mücadele Şubesi’ndeki sorgularının ardından bugün öğle saatlerinde Çanakkale Adliyesi’ne sevk edildi.

Yaralı öğrenci ile karşı tarafın birbirlerine; ‘darp’ suçlamasında bulunduğu, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

[Haber Kaynağı: Milliyet]

[Fotoğraf Kaynağı: Dunyabulteni.net]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir