ÇOMÜ’de Yeni Yüksek Lisans Programı

30 Aralık 2015

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 16.12.2015 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde, Tıbbi Biyokimya Tezli Yüksek Lisans Programı açılmasına karar verildi.

Sağlık Bilimleri Enstitüsünde açılan yüksek lisans programı hakkında açıklama yapan Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Ünver şunları söyledi:

“Halen sekiz anabilim dalıyla eğitim öğretim faaliyetine devam eden Sağlık Bilimleri Enstitümüz bünyesinde Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı’nın kurulmasını ve Tıbbi Biyokimya Yüksek Lisans programının açılmasını büyük bir mutluluk ve heyecanla karşılamış bulunmaktayız. Bilindiği gibi Tıbbi Biyokimya sağlık bilimlerinin en temel alanlarından biridir. Hızla değişen ve gelişen bu alanda nitelikli akademik personele bilim dünyasında ve sağlık hizmetleri sektöründe büyük ihtiyaç bulunmaktadır. Tıbbi Biyokimya Yüksek Lisans programının sağlık alanında özgün fikirler ve katma değeri yüksek ürünler ortaya koyabilen düşünen ve sorgulayan eğitimli nesiller yetiştirmeye vesile olacağı kanaatindeyim.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir