ÇOMÜ’lü Girişimciler Hedef 25 Kampına Katıldı

10 Şubat 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genç Girişimciler Topluluğu başkanları ?Kızılay? ve ?Yerleşke 2023 Dergisi? ortaklığında Antalya Side’de düzenlenen “Hedef 25” programına katıldı.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 150 öğrencinin katıldığı projeye Genç Girişimciler Topluluğu Genel Başkanı Alper Vuralın ve Öğrenci Konseyi Eğitim Fakültesi Başkan Yardımcısı Hasan Gülbay katıldı. Genç Girişimciler Topluluğu Genel Başkanı Alper Vuralın “Hedef 25” projesi?nin önemine değinerek, ?Genç Girişimciler Topluluğu olarak yeni bir koordinatörlük oluşturacağız. Kuracağımız bu yeni birime “Hedef 25 Güvenli ve Sürdürülebilir Kan Bağışçıları Koordinatörlüğü” ismini vermeyi planlıyoruz” dedi. Kızılay Çanakkale Kan Merkezi ile ortak çalışmalar gerçekleştireceklerini de vurgulayan Vuralın, ?Düzenli olarak üniversitemizin gerek merkez kampusünde, gerekse ilçelerdeki birimlerimizde kan bağışı eğitimleri ve kampanyaları gerçekleştireceğiz. Bu kampanya ve eğitimler ile güvenli kan bağışı sağlamayı, üniversite öğrencilerinin kendilerini HIV/AIDS enfeksiyonu ve diğer hastalıklardan nasıl koruyacaklarına ilişkin yeterli ve uygun bilgi ve önerileri kazanmalarını sağlamayı, sosyal sorumluluk projelerinde görev alıp sosyal dayanışma için kişisel gelişimi sağlayan liderlik becerileri kazanmayı ve toplumda hayat kurtaran bir model olmanın başarı bir örneği olarak fark oluşturmayı istiyoruz? şeklinde konuştu.

?Hedef 25?in bir gençlik konsepti olduğunu ve kan bağışı ile hayat kurtarmanın değerini düzenleyecekleri çalışmalar ile ortaya koyacaklarını da belirten Vuralın, Antalya’da hazırladıkları proje sunumu hakkında da bilgiler vererek, ?Buradaki projenin ismini “Onlar Bizler İçin Kanlarını Akıttılar Ya Sizler” olarak belirledik. Bu proje ile tüm ÇOMÜ öğrencilerinin kan grubu bilgilerinin mevcut olduğu bir data bankası oluşturarak ihtiyaç anında gönüllü kan bağışı için zaman kazanacağız? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir