ÇOMÜ’lü Girişimciler Stratejik Liderlik Eğitimi Aldı

16 Ekim 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin en aktif öğrencilerini bünyesinde barındıran ve her fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulunda üyeleri bulunan, Genç Girişimciler Topluluğu mensupları, Stratejik Liderlik ve Takım Çalışması konusunda eğitim aldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve İndus Danışmanlık Kurucu Danışmanı Efsun Yüksel Tunç tarafından verilen eğitime merkez ve ilçe meslek yüksekokulundan bine yakın öğrenci katıldı.

İlginin yoğun olduğu seminerde bir çok öğrenci ayakta kaldı. Topluluk Akademik Danışmanı Öğretim Elemanı Hikmet Yurteri açılış konuşmasında şunları kaydetti; “5 yılda binlerce öğrenciye ücretsiz eğitim seminerleri vererek, onların geniş vizyon sahibi olmalarına kişisel gelişimlerine katkıda bulunduk. Bünyemizde yetişen ve kendini geliştiren mensuplarımızdan bir kısmı kendi işini kurarak girişimci oldu. Bir çoğu ise fark yaratıp, kendilerini kanıtlayarak, mezuniyet sonrası çok rahat bir şekilde iş sahibi oldu. Bugün önemli şirketlerde ön planda görev yapıyorlar. Biz bu oranın artması ve girişimci ruhlarının ortaya çıkması için çaba gösteriyoruz Bünyemizdeki tüm mensuplarımızın mezuniyet sonrası işsizlik kaygısının ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz” dedi.

İndus Danışmanlık Kurucu Danışmanı Efsun Yüksel Tunç, öğrencilere stratejik liderlik ve takım çalışmasında başarılı olmanın püf noktalarını anlattı. Tunç, vizyon sahibi olma, fark yaratma, hedef ortaya koyma konularında aktarımlarda bulundu. Seminer sonrası İndus Danışmanlık Kurucu Danışmanı Efsun Yüksel Tunç’a topluluk genel koordinatörü Melike Üsküt tarafından çiçek takdim edildi. Öğrencilere ise seminere katılım sertifikası verildi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir