ÇOMÜ’lü Girişimciler Toplandı

22 Şubat 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genç Girişimciler Topluluğu, bahar yarıyıl toplantısını İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yaptı.

ÇOMÜ Genç Girişimciler Topluluğu, Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu başkanları başta olmak üzere, merkezdeki üyelerin katıldığı toplantı, Topluluk Genel Başkanı Alper Vuralın’ın açılış konuşmasıyla başladı. Vuralın, 7-8-9 Mayıs 2009 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu’nun ev sahipliğinde “Ulusal Üniversiteli Girişimciler ve Yöneticiler Zirvesi’nin yapılacağını belirterek, “Yapacağımız zirveyle birlikte girişimciliği teşvik etmeyi, önemli sorun alanlarının altını çizmeyi, iş dünyası, girişimciler ve girişimci adayları arasında etkileşimi sağlamayı, sorunlara ortak çözümler geliştirmeyi amaçlamaktayız. Zirve kapsamında, girişim fikri olan bireylerde girişimcilikle ilgili bir bilinç oluşturmak ve “Nasıl iş bulurum? ” kaygısını “Nasıl iş kurarım”a dönüştürebilmek amacı ile “Girişimcilik ve İş Kurma Süreçleri” ve “İş Planı Hazırlama” konulu eğitim seminerleri verilecek. Zirve de aynı zamanda kendi alanında örnek başarılara imza atmış iş adamları kendi başarı hikayelerini “Başarı Öyküleri” adlı oturumlarda katılımcılarla paylaşacaklar. Eğitimlerde teorik bilgiler yanında uygulamada karşılaşılan sorunlar ve bunları aşma yöntemleri konularında bilgiler verilecek, tipik başarı öyküleri ve örnekleri sunulacak, girişimcilik konusunda cesaretlendirici ve harekete geçirmeye yönelik bir yaklaşım kullanılacak. Program içinde, adayların konuyla ilgili yetkililere doğrudan soru sorarak iş yaşamına ilişkin önemli bilgi ve ipuçları alabilecekleri sohbet ve seminerler yer alacak. Türkiye’de bulunan Üniversite Toplulukları, Kulüpleri ve Rektörlükleri ile iletişim kurarak Çanakkale’de gerçekleştirecek olduğumuz bu zirveye yaklaşık 500’e yakın öğrencinin katılması planlanıyor” dedi.

Toplantıda Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi adına söz alan Emir Bozkurt ise, 25-26-27 Mart 2009 tarihleri arasında Biga’da yapılacak olan “Ulusal Kadın Girişimciler Günleri” projesinden bahsetti. Bayramiç Meslek Yüksekokulu Genç Girişimciler Topluluğu Başkanı Alper Selvi ise, Bayramiç’te yapılması planlanan etkinliklerden bahsederek, Bayramiç’teki esnafı ve girişimcileri bilinçlendirici projeler uygulayacaklarının altını çizdi, devamında ise ‘Çağdaş Türkiye’nin Yeni Dalgası Girişimciliktir? diyerek topluluğun yeni slogan fikri ile etki uyandırdı.

Toplantı’da konuşan ÇOMÜ Genç Girişimciler Topluluğu Akademik Danışmanı Uzman Hikmet Yurteri ise bahar döneminin çok yoğun geçeceğinin altını çizerken, merkezle birlikte ilçelerde bulunan Meslek Yüksekokullarına ziyaretlerin devam edeceğini ve merkezdeki etkinliklerin ilçelere de taşınacağının müjdesini verdi. İlçe Meslek Yüksekokullarına ziyaretin ilk olarak Gökçeada Meslek Yüksekokulu ve Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulunda girişimcilik toplantıları yapılacağını söyledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir