ÇOMÜ'lü Öğrenciden Başarılı Kariyer Öyküleri Kitabı

26 Mayıs 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 4. sınıf öğrencisi Deniz Şenokur “Başarılı Kariyer Öyküleri Bağlamında Başarıyı Yönlendiren Faktörler” isimli kitap yazdı.

Kitabı yazan ÇOMÜ öğrencisi Deniz Şenokur, günümüzde kariyer kavramının, önemi ve sempatisinin her geçen gün arttığını belirterek, ?Kariyer, kişinin iş yaşamında, kendisini şeklen ve fikren geliştirmesidir. Şeklen gelişim, statüde bir yükselme olarak düşünülebileceği gibi, fikren gelişim entelektüel derinliği ifade etmektedir. Dolayısıyla, kariyer bu iki noktanın birleşimi ile ortaya çıkmakla beraber, başarı faktörleri yaşanmış öykülerdeki kesişim noktaları üzerinde şekillenmektedir. Bende bu kitabımda iş insanları ve liderleri ile samimi bir sohbet içinde onların başarı öykülerini ele aldım. Böylece kitabı okuyanlar kendi kariyer profilini formülüze edebilecekler? dedi.

Kitapta Abdullah Kiğılı, Aclan Acar, Ahmet Nazif Zorlu, Ali Nasuh Mahruki, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Bülent Eczacıbaşı, Davut Doğan, Ergün Rıza Akan, Hasan Önder, Hüsnü Özyeğin, İbrahim Betil, Murat Eroğlu, Mustafa Boydak, Nilgün Keleş, Rahmi M. Koç, Şaban Erdikler, Temel Kotil, Turgut Bozkurt, Turgut Gürsoy, Vuslat Doğan Sabancı, Zeynep Bodur Okyay?ın başarı öyküleri yer alıyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir