ÇOMÜ’ye 3 Adet Rüzgar Türbini Kurulacak!

Şebnem Göksel
19/10/2016
19 Ekim 2016

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan Mecliste misafirleri Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer ve Dekanlara müjdeyi verdi.

Üniversitenin Rüzgar Enerji Santrali ve Anafartalar Kampüsü ile ilgili iki talep için olumlu süreci anlatan Turan şunları söyledi. Turan; “Büyüyen ve nüfusu çoğalan üniversitemizin geçmiş yıllara kıyasla artan tüketimi, Çanakkale’nin yenilenebilir enerjideki potansiyeli ile birlikte değerlendirildiğinde üniversitemiz isabetli çalışmalar sonucu öncelikli olarak 3 adet rüzgar türbini kurulması projesini nihayete erdirdik.

Kalkınma Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde “yeşil kampüs, çevreci üniversite” anlayışının hakkını vermek adına Rüzgar Enerji Santrali kurulumu projesi Kalkınma Bakanlığımızın 2017 yılı yatırım programına alınacaktır. Artık üniversitemiz kendi elektriğini kendisi üretecek. Üç rüzgar türbini ile Üniversitemizin merkez ve ilçelerdeki bütün elektrik tüketimini karşılayacak şekilde üretim gerçekleşmiş olacak.

Ayrıca Anafartalar Kampüsü’ndeki 20 bin metrekare derslik inşaatının dışında 15 bin metrekare içerisinde Konservatuar binası ve Konferans salonu için de proje Kalkınma Bakanlığı tarafından 2017 yatırım programına alındı. Özellikle Konferans salonundan tüm halkımız istifade edebilecek.

Üniversitemize, Çanakkalemize hayırlı olsun. Emeği geçen Rektörümüze, ekibine ve süreci özellikle takip edip sonuçlandıran Kalkınma Bakanımız Lütfü Elvan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir