ÇOMÜ’ye ‘Cami Yapılsın Teklifi’

ÇOMÜ’ye ‘Cami Yapılsın Teklifi’
29 Mayıs 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) yönetimi ile üniversite çalışanlarını temsil eden sendikaların biraraya geldiği Kurum İdari Kurulu Toplantısı’nda, Terzioğlu Kampüsü’ne cami yapılması teklif edildi. Kurul, teklifin incelenmesine karar verdi. Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ise “Gündemimizde böyle bir şey yok” dedi.

ÇOMÜ’de, üniversite yönetimi ve üniversite çalışanlarını temsil eden sendikalar arasında yapılan Kurum İdari Kurulu Toplantısı’nda çeşitli talepler dile getirildi. Toplantıya katılan Türk Eğitim Sendikası Üniversite Temsicisi ve Kurum İdari Kurulu Başkanvekili Turgay Özkan, Terzioğlu Kampusu alanı içine tüm çalışanlar ve öğrencilerin rahatlıkla yararlanabileceği büyüklükte bir cami yapılmasını teklif etti. Kurul ‘teklifin incelenmesi’ şönünde görüş bildirdi. Ayrıca toplantıda dile getirilen istekler tutanak altına alındı.

REKTÖR: GÜNDEMİMİZDE YOK

Terzioğlu Kampusu içinde yapılması gündeme gelen cami konusu ile ilgili görüşünü belirten ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ise konuyu sonradan duyduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bizim sendikalar ile çeşitli görüşmelerimiz oluyor. Talepler geliyor, ancak tümünü kabul edemiyoruz. Sendikaların duruşuna ve kişisel taleplerine göre tercih oluyor. Dolayısıyla cami teklifine Kurul nezaket çerçevesinde ‘inceleyeceğiz’ demiş. Fakat bizim gündemimizde böyle bir şey yok. Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) içinde bir mescit var. O mescidin daha bakımlı hale getirilmesi ve genişletilmesi düşünülebilir. Ancak Terzioğlu Kampusu’nda cami projemiz söz konusu değil. Öncelikler arasında ve gündemimizde yok.”

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Terzioğlu Kampusu içinde eğitim veren İlahiyat Fakültesi için Lapseki yolu üzerinde TOKİ tarafından geniş bir kompleks yapılmasının gündemde olduğunu ve o kompleks içinde bir cami projesinin de bulunduğunu söyledi.

[Kaynak: Vatan Gazetesi]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir