Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Çöp İnsanların Maceraları” Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

“Çöp İnsanların Maceraları” Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Kültür Yöneticileri Değişim Projesi kapsamında İngiltere’den Jack Drum Arts ile Türkiye’den Mavitay Çocukların Kültür Evi ortaklığında yürütülecek Çöp İnsanların Maceraları (The Adventures of Trashpeople) adlı projenin tanıtım toplantısı Çanakkale Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin katkılarıyla 4 Nisan 2012 tarihinde Mavitay’da yapıldı.

Kentteki çeşitli kuruluşlardan temsilcilerin katıldığı toplantıda Mavitay’dan Erdinç Alnıak, Jack Drum Arts’dan Paddy Burton ve Joseph Robson kurumları ve proje hakkında birer sunum yaptılar. Projenin geliştirilmesinin, yeni ortaklıkların kurulmasının, kurumlar arası deneyim paylaşımının sağlanması amacıyla yapılan toplantı soru-cevap ve değerlendirmelerle sona erdi.

TANDEM
TANDEM ? Kültür Yöneticileri Değişim Projesi, Mercator Vakfı (Essen) ve Avrupa Kültür Vakfı (Amsterdam) desteğiyle MitOst (Berlin), İstanbul Bilgi Üniversitesi (İstanbul) ve Anadolu Kültür (İstanbul) ortaklığında gerçekleştirilen bir girişim.

Proje, ağırlıklı Almanya olmak üzere Avrupa’nın farklı kentlerinden ve kurumlarından 15 kültür yöneticisi ile Anadolu kentlerinde faaliyet gösteren kültür kurumlarında çalışan 15 kültür yöneticisi arasında işbirliği oluşturmayı ve ortak projeler ortaya koymayı hedefliyor. Proje, Anadolu kentlerinde kültür-sanat alanında etkin kurumlardan kültür yöneticilerinin uluslararası işbirlikleri oluşturmalarına, deneyim kazanmalarına ve birlikte üreterek var olan işbirliklerini güçlendirmelerine fırsat yaratmayı amaçlıyor.

ÇÖP İNSANLARIN MACERALARI
İngiltere’den Jack Drum Arts ile Türkiye’den Mavitay Çocukların Kültür Evi ortaklığından yürütülecek sanat projesinde Crook ve Çanakkale kentlerinde çocuklarla çevre, kirlilik ve geri dönüşüm odaklı çalışmalar yapılacak. Proje kapsamında her iki kenteki çocuklar çöplerden ve atık malzemelerden 6’şar adet heykel yapacak ve çocukların heykellerden yola çıkarak yazacakları senaryolara uytgun olarakher heykelin hikayesi fotoğraflanacak. Proje sonunda heykellerin ve fotoğrafların her iki kente eşzamanlı olarak sergilenmesi planlanıyor.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir