ÇSATT Sarıkamış Konferansı Düzenledi

ÇSATT Sarıkamış Konferansı Düzenledi
21 Aralık 2011

Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu (ÇSATT) tarafından Sarıkamış şehitlerini anma programı kapsamında hazırlanan “Sarıkamış” adlı konferans Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu tarafından hazırlanan program topluluk alt birimlerinden Fotoğrafçılık Grubu’nun fotoğraf sergisinin açılışıyla başladı. Fotoğraf Sergisinin ardından gerçekleştirilen konferansta konuşmacı Sarıkamış Dayanışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, anlatımlarıyla öğrencileri ve öğretim üyelerini etkiledi. Topluluğun Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Gökşen Özen, “Hazırladığımız konferansa üniversitemiz akademik ve idari personelinin, öğrenci arkadaşlarımızın ve Çanakkale halkının yoğun ilgisi bizleri mutlu etti. Sarıkamış’ta donarak hayatını kaybeden binlerce kahramanların yaşadıklarını hissetmek adına yaptığımız bu konferans, katılımcıların olumlu dönütleriyle amacına ulaşmıştır” dedi.

Sarıkamış Dayanışma Vakfı başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, konferanstan sonra Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu akademik danışmanı Niyazi Sezen ve topluluk başkanı Murat Sayar ile birlikte Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’i makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Bingür Sönmez, yönetim kurulu üyeleri ve Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu akademik danışmanı Niyazi Sezen ile rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner Sarıkamış üzerine yaklaşık yarım saat sohbet etti. Prof. Dr. Bingür Sönmez Sarıkamış Taarruzunun tarihimizde kara bir leke olmadığı, bu durumun gençlerimize iyi bir şekilde aktarılması gerektiği üzerinde durarak, üniversitelerin bu konuda çok büyük görev üstlenmesi gerekliliğini vurguladı. Prof. Dr. Bingür Sönmez, Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’e Sarıkamış üzerine iki adet kitap hediye etti. Sedat Laçiner de, ziyaretten çok memnun kaldıklarını dile getirerek konuklarına hediyelerini takdim etti.

Konferansa Vali Yardımcılarından Mehmet Özcan, Çanakkale İl Müftüsü İbrahim Öcüt ve çok sayıda ÇOMÜ öğrencisi katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir