ÇTB Antalya’da Hediyelik, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarına Katılıyor

ÇTB Antalya’da Hediyelik, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarına Katılıyor
19 Eylül 2013

Çanakkale Ticaret Borsası Antalya’da 19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenen 4. Hediyelik, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’na katılıyor. Antalya Expo Center’da düzenlenen fuarda 50m2 yer alan Çanakkale Ticaret Borsası Çanakkale’nin markalarını, firmalarını, ürünlerini, yöresel lezzetlerini ve ilimizde faaliyet gösteren firmaların katalog ve broşürlerini dağıtacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde ve himayesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Fuara Ticaret Borsası ayrıca geniş bir heyetle katılıyor. Borsayı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Meclis üyesi Sinan Erdoğan ve Meclis Üyesi Ali Engürlü fuara katılıyorlar.

Fuarla ilgili hazırlıklar ve yapılacak çalışmalarla ilgili konuşan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen “Fuarcılık, tanıtım, tadım organizasyonları son yıllarda çok önem kazandı. Çok ivme kazandı. İnternetin her geçen gün hayatımıza daha çok girdiği günümüzde tüketicilerin doğal lezzetlere, organik lezzetlere, yöresel ürünlere çok ilgisi var. Çanakkale’miz de son yıllarda bu konuda çok büyük potansiyel kazandı. Çanakkale’mizin ürünlerine çok büyük ilgi var. Şimdi biz fuarlarda bu ilgiyi, bu talebi ticarete, tanıtıma, yatırıma dönüştürüyoruz” dedi.

Başkan Üzen açıklamasının devamında “Yöresel Ürünler Fuarı yöresel ürünlerin dünyaya tanıtıldığı bir platformdur. Fuarın uluslararası özelliğinin olması nedeniyle ürünlerimizi hem tüm Türkiye’de yaşayan tüketicilere hem de yakın coğrafyada bulunan tüketicilerin damak zevkine sunuyoruz. Geçtiğimiz yıllarda çok büyük ilgi gören bölgemizin ürünlerinin bu yıl da ilgi göreceğini umuyoruz. Marmara’nın, Akdeniz mutfağının, Balkanların, Ege’nin kültürlerini bir arada barındıran ve İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan yolların kavşağında olan Çanakkale’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nda yerini alacağını bildirdi. Fuara hem ürün çeşitliliğini hem de katılımcı firma sayısını artırarak katılacaklarını duyuran Üzen, “Bizler Çanakkale olarak, Çanakkale Ticaret Borsası olarak ve Çanakkaleli yöresel ürünlerin üreticileri olarak bu fuara çok önem veriyoruz. İlimize ziyarete gelen turistlerimize sadece ilimizin turistik değerlerini tanıtmıyoruz. İlimize gelen ziyaretçilerimize ilimizin lezzetlerini, ürünlerini de tanıtıyoruz. Şimdi bu tanıtımı, çalışmayı Antalya’da yapacağız” dedi.

“Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nın bizim için önemi çok fazla” diyen Kaya Üzen, “Bizler bu fuarı, konsepti ile organizasyon yapısı ile diğer fuarlardan ayrı tutuyoruz. Çünkü Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı hem ulusal hem de uluslararası bir yapıya sahip. Hem küçük işletmelerin ürünleri tanıtım imkanı buluyor, hem yöresel ve otantik lezzetler tanıtım imkanı buluyor hem de coğrafi tescillerimizin, yerel markalarımızın tanıtım imkanı bulunuyor. Yöresel Ürünler Fuarı yöresel ürünlerin dünyaya tanıtıldığı iyi bir platformdur” açıklamasında bulundu.

4. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’na gelen misafirlerin Çanakkale’nin tarihini yaşayacaklarını, Çanakkale mutfağının lezzetlerini tadabileceklerini ifade eden Üzen, Mevlevi tatlısından, Ezine peynirine, zeytin ve zeytinyağından et ürünlerine, şeftaliden helvaya kadar birçok lezzetle buluşma imkanı bulabileceklerini kaydetti. “Biz fuarın görsellerinde, standımızın görsellerinde ilimizin tanıtımı, turizm değerlerinin tanıtımı, ürünlerimizin tanıtımı için özel bir hassasiyet gösterdik.” diyen Başkan Üzen son olarak “Fuara katılan, ürün gönderen, katalog broşür ve bilgi materyali gönderen tüm üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Fuarı organize eden Antalya Ticaret Borsası yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Ve bu fuara çok büyük destek veren, himaye eden, üst düzey katılım sağlayan Odalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve heyetine teşekkür ediyoruz. Fuarın ilimiz, üyelerimiz ve ürünlerimiz için başarılı ve verimli olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir