ÇTB “Yargı Ve İş Dünyası” Sempozyumundaydı

24 Kasım 2015

Hukuk ve ekonomi etkileşimi çerçevesinde yargı ve iş dünyasının kapasitesini geliştirmeyi hedefleyen ” Yargı ve İş Dünyası Sempozyumu” 21-22 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul Retaj Royale Hotel’de yapıldı.
Yargı ve İş dünyasının karşılıklı sorunlarının ele alındığı Sempozyum’da Adalet Bakanı Kenan İpek, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, YASED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem, TİSK Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Seyok ve TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu birer açılış konuşması yaptı.
Sempozyumda Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkan Yardımcısı İzzet Arıcı, Meclis Katip Üye Ahmet Uzun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu ve Genel Sekreter Sevcan Elver katıldı. Sempozyum ile ilgili bir değerlendirme yapan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen ve iş dünyası kanadında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin destek sağladığı “Yargı ve İş Dünyası Sempozyumu”nun çok verimli ve başarılı geçtiğini belirtti.
Borsa Başkan Yardımcısı Uysal açıklamanın devamında, “İyi işleyen bir hukuk sistemi olursa, toplumda güven duygusu da artar. Kişilere ve kurumlara güven varsa, ekonomi daha iyi ve adil işler. Güvenin olmadığı bir ülkedeyse, ne yaparsanız yapın, büyüme de istikrar da kalıcı olmamaktadır. Güven olursa reel sektör daha kolay risk alıp, üretim ve yatırım yapacaktır” dedi.
Gökhan Uysal iki gün süren sempozyumda İdari yargı uyuşmazlıklarında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin yanı sıra, ticaret, icra ve iflas ile iş ve sosyal güvenlik hukuku kaynaklı sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığını belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir