ÇTSO 21. Komite’nin Konuğu Balıkesir Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın’dı

ÇTSO 21. Komite’nin Konuğu Balıkesir Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın’dı
22 Şubat 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) 21 No’lu Meslek Komitesi’nin sektör sorunlarını ele aldığı toplantısı Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı. Orman ürünleri, ambalaj, mobilya, dekorasyon sektörlerinin temsilcilerinden oluşan Komite’nin düzenlediği toplantıya, konuk olarak Balıkesir Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın, Pazarlama Şube Müdürü Ahmet Mizan ve Çanakkale Orman İşletme müdürleri ve Komite Başkanı ve Kalepal Ahşap Ambalaj’dan Hüseyin Şen ile komite üyeleri ve ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal katıldılar.

Toplantıda, 21. Komite Başkan Yardımcısı ve Oytunlar Orman Ürünleri’nden Ahmet Oytun, Doğa Mühendislik’ten Metin Değirmenci, Matara Orman Ürünleri’nden Ahmet Matara, Se-Ba Orman Ürünleri’nden Şakir Semizoğlu, Yağcıoğlu Orman Ürünleri’nden Mehmet Yağcı, Havuzlar Orman Ürünleri’nden Sait Havuz ve diğer komite üyeleri de yer aldılar.

Komite üyeleri, Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın’a ağaç boylarının gözden geçirilmesi, kuturlarda ve boylarda bir standarda gidilmesi, orman işletmelerinde daha eğitimli personelin çalışması, Cumartesi günleri de çalışılması ve Çanakkale’nin pazara olan uzaklığı gözönüne alınarak fiyat tespit edilmesi gibi konularda sorun ve önerilerini aktardılar.

Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın da ÇTSO’ya ve 21. Komite’ye toplantıyı düzenlediği ve Balıkesir Bölge Müdürlüğü yöneticileri ile Çanakkale Orman İşletme müdürlerini çağırdıkları için teşekkür ederek, katılımcılara, illegal yollardan bir olay tespit ettiklerinde Müdürlük ile paylaşmaları çağrısında bulundu. Hüseyin Yalçın, komite üyelerinin önerileri hakkında da şöyle konuştu:

“Zaman değişiyor ihaleler de değişecektir. Sıkıntılarınızı Genel Müdürlüğümüze her fırsatta iletiyoruz. Satış sürecinde sorun varsa söyleyebilirsiniz, biz gereğini yaparız. Mal yerinde iken itirazlarınızı yapabilirsiniz. Malı kaldırdıktan sonra itiraz yapamazsınız. Ürünü kabul etmiş oluyorsunuz. Fiyat farkı konusundaki talebinizi Genel Müdürlüğümüze ileteceğim. Az mal alan ile çok mal alan arasında fiyat farkı olabilir.
Dikili satış işi ile uğraşan arkadaşlar gidip malları kendisi yerinde görecek, ölçüp biçecek ona göre alım yapacak. Sahaya gitmelisiniz alım yapmadan önce. Yüzde 20’ye kadar fazla veya eksik yanılma payı vardır.
Cumartesi günleri çalışma konusunda sorun yok. Bazı işletmelerde sıkıntı personel sayısından kaynaklanıyor. Personel alımı Nisan ayında olacak, sayımız iyileşecek.Başka kurumdan kurumumuza geçmiş olan personelimiz nedeniyle bazılarında tecrübe eksikliği olabilir ancak bilgisiz ve işini iyi yapmayan personelimiz olmamalı. Personelin eğitim yüzdesi konusunda çalışma yapacağız, işletmelere eğitim vereceğiz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir