ÇTSO Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

24 Ağustos 2011

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Ağustos ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Şevik’in yönettiği toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, devam eden projelerin inşaatlarıyla ilgili bilgi verdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Şevik, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki hizmet binası ve il merkezindeki İş Merkezi inşaatlarının devam ettiğini belirterek, inşaatlarla ilgili proje kontrol ve danışmanlık ihalesi açılmasını da memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

Meclis Toplantısında bir konuşma yapan ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Oda’nın devam eden dört projesiyle ilgili bilgi verdi. Engin, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki inşaatın yaklaşık bir ay önce başladığını ve normal sürecin devam ettiğini söyledi. Hak edişlerin verilmeye başlandığını belirten Engin, müteahhit firmaya KDV dahil 100 bin lira bir hak ediş verildiğini ifade etti. Bülend Engin, inşaatların denetimi için ihale açıldığını vurgulayarak, “Meclis üyelerimizden rica ediyorum, sizlerde inşaatlarımızı takip edin ve denetleyin” dedi.

ÇTSO Başkanı Engin, İş Merkezi projesinin hafriyatının bitirilerek geçen hafta müteahhit firmaya teslim edildiğini söyledi. İnşaatları imece usulu yapmaya çalıştıklarını ifade eden Bülend Engin, Akçansa’dan tüm inşaatlarda kullanılacak çimentonun sözünün alındığını ve sevkiyata başlandığını söyledi. Çimento sevkiyatını Ekşioğlu firmasının üstlendiğini belirten Engin, bağış yapan diğer kişi ve firmalara da teşekkür etti.

Yat limanı projesine de ÇTSO ve iştirakleri olarak başlandığını söyleyen Bülend Engin, “Hedef beş ortaklı bir anonim şirket kurmak. İl Genel Meclisi, biz, GESTAŞ, Belediye ve Terzioğlu Vakfı var. Bu Sayın Valimizin başkanlığında Çanakkale’ye mal olacak bir proje. Çanakkale’nin canlanması ve ekonomisinin gelişmesi için çabalıyoruz. Proje bazında kaybedilmiş bir zamanımız yok” diye konuştu.

Toplantıda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden hizmet binası inşaatı için yardım alınması konusunda Meclis kararı alındı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir