ÇTSO Başkanı Bülend Engin: “Turizm Yatırımcılarını Çanakkale’ye Davet Ettik”

25 Nisan 2012

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) meslek komitesi başkanları, meclis toplantısı öncesinde Nisan ayı toplantısında bir araya geldi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin başkanlığındaki toplantıya 20 nolu Komite Başkanı Muzaffer Bayraktar, 12 nolu Komite Başkanı Birol Ürken, 24 nolu Komite Başkanı Hüseyin Karaca, 8 nolu Komite Başkanı Cihan Karakaş, 16 nolu Komite Başkanı Emre Altındal iştirak etti.

Toplantıda bir konuşma yapan ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Çanakkale için her türlü yatırımcıya kapılarının açık olduğunu belirterek, “Otel yatırımları olan, Güney’de turistik tesisleri olan yatırımcılara “Lütfen Çanakkale’ye gelin” diyoruz. Davet ettik, gelecekler. Ama insanların maalesef Çanakkale’ye karşı bazı çekinceleri var” diye konuştu. Çarşı Projesi ile ilgili gelişmeler hakkında komite başkanlarına bilgi veren ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın proje için Kent Konseyi toplantısının yapılmasına gerek olmadığını belirttiğini hatırlatarak, “Çarşı Projesinde bizim yönetim kurulu olarak aldığımız karar var. Buradaki esnaftan maddi ve manevi olarak hiçbir talepte bulunmayacağız” dedi.

20 nolu Komite Başkanı Muzaffer Bayraktar ise, ÇTSO’ya 1972 yılından bu yana üye olduğunu ve Oda’nın performansının son iki yıldır arttığını belirterek, Başkan Bülend Engin ve komite başkanlarına sona eren Turizm Haftası ile ilgili bilgi verdi. Bayraktar, “Turizm Haftası, Çanakkale’de bir festival havası içinde çok güzel kutlandı. Halkın da içinde olduğu bir şenlik görünümündeydi. Önceki yıllarda sadece çelenek konulur ve tamamlanırdı. Bu kez seminerler, paneller yapıldı, farklı etkinlikler düzenlendi” diye konuştu. Turizm konulu atölye çalışması hakkında da bilgi veren Bayraktar, balkan ülkeleri, Almanya, İngiltere ve Rusya’dan da temsilcilerin katılacağı atölye çalışması ile ilgili çalışmaları Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle sürdürdüklerini belirtti.

24 nolu Komite Başkanı Hüseyin Karaca ise Oda çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Son dönemde büyük bir başarı gözlemliyoruz” diye konuşurken, 8 nolu Komite Başkanı Cihan Karakaş ise, “Bırakın Çanakkale için bir çivi çakan Bülend Engin çalışsın, onun önünü açalım” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir