ÇTSO Başkanı Bülend Engin’den Fevzipaşa Önerisi

15 Ağustos 2012

Çanakkale Kent Konseyi bünyesindeki Fevzipaşa Birlik ve Beraberlik Çalışma Grubu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz başkanlığında, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ile görüşen Fevzipaşa Birlik ve Beraberlik Çalışma Grubu üyeleri, ÇTSO yönetimine hazırladıkları Çanakkale Fevzipaşa Mahallesi Kentsel İyileştirme Projesi raporunu sundular.

ÇTSO Başkanı Bülend Engin, görüşme ve sunumun ardından Yönetim Kurulu adına şunları kaydetti; “Çanakkale turizm kenti olma yolunda önemli mesafeler alıyor. Gestaş’ın Kruvaziyer Limanı, Çanakkale’nin Yat Limanı kent içi turizm hareketinde büyük gelişmeler sağlayacak. Çanakkale içinde her gün binlerce turisti ağırladığımız bir kent olacak. Böyle bir Çanakkale’de bütün potansiyellerimizi kent içi turizmi geliştirecek şekilde değerlendirmemiz lazım. Fevzipaşa Çanakkale için bir zenginliktir. Fevzipaşa’yı Çanakkale’nin geleceğine hazırlamalıyız. Doğdukları yerde doyacakları, yaşamlarını mutlu şekilde sürdürecekleri koşulları sağlamak için hepimize görev düşüyor. Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak bu konuda biz hazırız. Fevzipaşa mahallesini Antalya Kaleiçi gibi bir turizm destinasyonuna dönüştürelim. Pansiyonu, lokantası, eğlence merkezleri olan; kendi, kültürünü dünyaya sundukları rengarenk bir cazibe noktası oluşturalım. Kent Konseyi çalışsın, proje hazırlasın. Fevzipaşa için, TSO yönetimi olarak biz varız. Refahı, sermayeyi, mutluluğu tabana yaymalıyız. Fevzipaşa, Çanakkale’nin turizm geleceğinde, her turistin vazgeçilmez uğrak noktası olsun. Bunu sağlayacağına inandığımız bir projenin sonuna kadar yanında oluruz. Laf yerine iş yapalım. Kent Konseyi detay projeyi hazırlasın. ÇED gibi gerekli izinleri alsın Fevzipaşa Turizm Projesini biz üstlenmeye hazırız” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir