ÇTSO Girişimcilik Eğitimlerinin Onuncusu Başladı

18 Mart 2014

ÇTSO ile KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimlere katılanlar uygun bulunurlarsa 30 bin liraya kadar “hibe” alabilecekler.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onuncu dönemi başladı.

Onuncu dönemi 17-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılıyor. Eğitimin süresi 70 ders saatini bulacak. Eğitimlere, daha önce katılmak üzere başvuru yapan 103 kişi arasında çekilen kurada kazanan 30 kişi katılıyor.

Girişimcilik kurslarının sonunda katılımcılar uygun bulunurlarsa, yaptıkları yatırımın yüzde 60’ına tekabül eden 30 bin liraya kadar “hibe” alabilecekler. Ayrıca geri dönüşümlü olmak üzere 70 bin liralık yatırım kredisi de alınabilecek. ÇTSO ile KOSGEB Çanakkale Şube Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen eğitimleri konunun uzmanı eğitimci Barış Göker veriyor.

Derslerde “Girişimci kişilik, kurumsallaşma, müessesenin kalıcı olması, iş planı ve KOSGEB destekleri” gibi konular işleniyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir