ÇTSO, Habertürk Gazetesi’nin Forum Çanakkale ile İlgili Sorularını Yanıtladı

01 Ekim 2012

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Habertürk Gazetesi’nin Forum Çanakkale ile ilgili yönelttiği soruları yanıtladı.

ÇTSO’dan yapılan yazılı açıklamada Habertürk Gazetesi’nin sorularına ve ÇTSO Yönetim Kurulu adına yapılan yanıtlara yer verildi:

Habertürk Gazetesinin Soruları
1- Forum Çanakkale Projesiyle ilgili olarak, ÇAGİAD’ın yazılı açıklamasındaki görüşlerine katılıyor musunuz?
2- Forum Alışveriş Merkezi’nin Çanakkale İş Dünyası’na etkileri konusunda bir öngörünüz var mı?
3- Forum Çanakkale’nin küçük esnafı olumsuz etkileyeceğini düşünüyor musunuz?

Cevabımız
“Çanakkale TSO olarak asli görevimiz kent ekonomisinin gelişimine öncülük ederken üyelerimizin gelir ve rekabet güçlerini geliştirmektir. Bütün projelerimizde bunu gözettik. Çanakkale TSO Yönetim Kurulu olarak şehir içinde açılan AVM’lerin esnafımızın kepenk kapatmasına neden olabileceğini belirterek, kent merkezindeki esnafımızın rekabet gücünü arttırmak için Çarşı Caddesi’ni cazibe merkez, haline getirmek için geçen yıl çalışma başlatmıştık. Projemizin esnafımız için ne denli hayati öneme sahip olduğu yaşanan gelişmelerle daha net ortaya çıkıyor. Çanakkale’nin kaybedecek bir günü daha yok.

Biz Çanakkale’nin potansiyelinin yüksek olduğunu biliyoruz. Bu potansiyeli reel ekonomiye kazandırmak için mücadele ediyoruz. Ancak şunu da belirteyim ki esnafımızın zarar görmesine seyirci kalmayız. Çanakkale TSO Yönetim Kurulu olarak üyelerimizin taleplerine duyarlılığımız devam edecektir. Birliktelik ve talep halinde Çanakkale’ye üyelerimizle Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezini kurarız. 5000 üyemizle ve Çanakkale ruhuyla aşamayacağımız engel yoktur.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir