ÇTSO Hizmet Binası ve Sosyal Tesis İnşaatının Büyük Kısmı Tamamlandı

06 Nisan 2012

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) Organize Sanayi Bölgesi girişinde yer alan hizmet binası ve sosyal tesis inşaatının büyük kısmı tamamlandı.

ÇTSO yetkilileri 16 bin 459 metrekarelik yüzölçümüne sahip inşaat alanında çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “Bu inşaatın yapımındaki genel amacımız oda hizmetlerini üyelerimize ve Çanakkale’mize daha etkin sunabilmek, bununla beraber üyelerimizin gerek ticari, gerek eğitsel ve gerekse çeşitli toplantıları yapabilecekleri sosyal faaliyetlerine cevap verebilecek konferans toplantı salonları, açık ve kapalı sergi salonu ve fuar alanları gibi bölümleri içeren bir eseri üyelerimize ve ilimize kazandırmaktı. Bu kapsamda yapımına başlanan hizmet binamız ile sosyal tesis inşaatımızın çalışması bütün hızıyla sürüyor. İnşaatın betonarme kısımlarının yapımı tamamlandı ve duvar örülme çalışmalarına geçildi. Çalışmalar da aralıksız devam ediyor” dedi.

ÇTSO yetkilileri inşaat ile birlikte oda tarafından OSB için yapılacak pis su alt yapısı ve arıtma tesisine 75.000 TL tutarında katkı sağlanacağını da belirterek, “Burada ayrıca parselin vaziyet planına uygun şekilde OSB yönetimi için de 150 metrekarelik bir yönetim binası yapılacak. Odamız tarafından inşa edilecek hizmet binası bünyesinde KOSGEB, TSE, İGEME, TPE gibi kuruluşlara hizmet verilebilecek şekilde yer ayrılacak. OSB’nin PTT ve banka irtibat bürosu ihtiyacını giderecek bürolar da yine odamız tarafından inşa edilecek ana bina bünyesinde oluşturulacak. Binayı en kısa sürede tamamlayıp hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir