“ÇTSO huzur ve istikrar istiyor”

06 Ağustos 2015

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’nin gündeminde yer alan terör olayları hakkında bir açıklama gerçekleştirdi.

“Son zamanlarda yurt içi ve yurt dışı kaynaklı olarak meydana gelen terör olayları sonucunda yüreğimize her gün yeni acılar düşüyor. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin öldürülmesiyle hızlanan terör eylemleri hepimizin yüreğini dağladı. Çok sayıda vatandaşımızı kaybettik, asker ve polisimizi şehit verdik. Vatandaşlarımıza ve Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Milletimize başsağlığı diliyoruz.
Milletçe hak etmediğimiz bu terör ve kaos ortamı; siyasetten ekonomiye, devlet idaresinden günlük hayata kadar her alanda endişe dolu bir ortam yaratmakta diğer yandan Türkiye’nin son yıllardaki istikrarlı imajını fazlasıyla zedelemektedir.
Çanakkale iş dünyası olarak bizler de artan terör dalgasından üzüntü ve kaygı duyuyoruz. Geleceğe ve can güvenliğine yönelik kaygı; girişim ve çalışma özgürlüğünü de baltalamaktadır. Terör ortamı her kesimin işine, iş yerine odaklanmasına engel olmakta, iş dünyasının önünü görmesini kısıtlamaktadır.
Tüm sağduyu sahibi kesimler gibi, ülkemizin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir korku havası ve kaos ortamı yaratmayı hedefleyen odakların planlarının boşa çıkacağından kesinlikle kuşku duymuyoruz.
Artan terör olayları, bunlara karşı verilen mücadele ve yapılan operasyonlar, siyasetin gergin havası ekonomimize de olumsuz yansıyor. Bu ortamda ekonomiyi konuşmak da çok zor. İş dünyası çok krizler gördü, hepsinin üstesinden gelecek gücümüz var ama her şeyden önce bize huzur ve istikrar gerekiyor.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu ortamın sağlanmasını ve artık ekonomi konuşmayı istiyoruz.
Bu zorlu dönemi kardeşlik, birlik ve beraberliğin gücü ile ÇANAKKALE RUHU ile geride bırakacağımıza ve yeniden Güçlü Türkiye yolunda 2023 hedeflerimize ilerlemeye devam edeceğimize olan inancımız tamdır.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir