ÇTSO, İstanbul Basınına Projelerini Anlattı

05 Temmuz 2011

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, İstanbul basınından gelen gazeteci konukları ağırladı. ÇTSO Başkanı Bülend Engin, gazetecilere Oda’nın projelerinden ve Çanakkale ile ilgili vizyonundan söz ederek, “Çanakkale’yi geçip gidilen değil, kalınan bir yer yapmak istiyoruz” dedi.

İstanbul’dan Çanakkale’ye gelen davetli gazeteciler ilk olarak ÇTSO Başkan Yardımcısı Erdal Akarsu ve yönetim kurulu üyeleri Mert Mildon ile Timur Ay ile birlikte Truva antik kentini gezdi. Öğleden sonra Gelibolu yarımadası ve Şehitlik ziyaret edildi. ÇTSO’da yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, Çanakkale’nin acilen master plana ihtiyacı olduğunu söyleyen ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Lapseki’den Bandırma’ya kadar olan Kuzey sahillerine sanayi yatırımlarının, Çanakkale’den Edremit Körfezine kadar olan güney sahillerinde de turizm yatırımlarının yapılmasının uygun olacağını ifade etti. Engin, “Sahiller çok önemli, en ucuz taşıma deniz yoluyla, onun için sahillerimizi üretime ayırmamız lazım. Turizme ayrılan sahillerimizi de konutlarla doldurmak yerine turizm tesisleriyle doldurmalıyız” diye konuştu.

ÇTSO’nun Çanakkale’ye daha fazla turist çekmek ve turizm pastasından daha fazla pay almak için yat limanı projesini geliştirdiğini ve Çevre Bakanlığı’na ÇED Raporu için başvuru yapıldığını ifade eden Bülend Engin, “Hedefimiz Kasım sonu itibarıyla ÇED Raporu’nu almak. Hedefimiz yat limanının işletmesini en iyi yapana en iyi fiyatla vermektir” dedi.

İstanbul’dan ÇTSO’nun davetlisi olarak Çanakkale’ye gelen gazeteciler şu isimlerden oluştu: Dünya Gazetesi Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Akşam gazetesi ekonomi yazarı Funda Özkan, Vatan gazetesi ekonomi yazarı Ali Ağaoğlu, Sabah gazetesi ekonomi servisinden Barış Ergin, Habertürk gazetesi ekonomi servisinden Nükte Cöbek, Forbes dergisi Yazıişleri Müdürü Nilgün Balcı Çavdar, Capital dergisi editörü Elçin Cirik, Ekonomist dergisi editörü Özge Yavuz.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir