Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇTSO Uyardı: Sermaye Artışı İçin Son Gün 14 Şubat

ÇTSO Uyardı: Sermaye Artışı İçin Son Gün 14 Şubat

Türk Ticaret Kanunu’nda limited şirketlerde 10 bin, anonim şirketlerde ise 50 bin lira olarak belirlenen asgari sermaye zorunluluğu için sermaye arttırımında son günün 14 Şubat 2014 Cuma günü olduğu belirtildi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Genel Sekreteri Sema Sandal, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince; asgari sermayenin, limited şirketlerde 10.000 TL, anonim şirketlerde ise 50.000 TL olarak belirlendiğini vurgulayarak, “Mevcut sermayeleri bu rakamların altında olan şirketlerin 14 Şubat 2014 tarihine kadar Ticaret Sicil Müdürlüğüne sermaye artışlarını tescil ettirmeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar sermaye artışını tescil ettirmeyen etmeyen şirketler münfesih duruma düşecektir” dedi.

Genel Sekreter Sema Sandal, sermaye artışı yapacak şirketlerin temsilcilerinin 14 Şubat Cuma günü mesai bitimine kadar ÇTSO Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne başvurmaları çağrısında bulundu.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir