ÇTSO Üyeleri ile Kadın Girişimcilere Destek Protokolleri İmzalandı

07 Haziran 2011

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) üyeleri ile oda bünyesinde faaliyet gösteren İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin faydalanabilmesi amacıyla kredi protokolleri imzalandı.

ÇTSO ile Şekerbank arasında imzalanan “Üreten Paket” adlı protokol işletmelere önemli avantajlar sağlıyor. Protokolde yer alan, bankacılık işlemlerinde yüzde 50, kredi faizlerinde ise yüzde 20’ye varan indirimlerden tüm Oda üyeleri yararlanabilecek. ÇTSO adına Sayman Üye Timur Ay, Şekerbank adına Marmara Bölge Müdürü Bekir Demirbel’in imzaladığı protokol kapsamında kullanılacak kredilerde 4 ay taksit erteleme imkanı da bulunuyor. İmza töreninde konuşan Şekerbank Marmara Bölge Müdürü Bekir Demirbel, söz konusu protokolün klasik protokollerden farklı olduğunu, esnaf ve küçük işletmelerin ödeme planlarını ve faiz oranlarını kendilerinin seçebileceğini belirtti. Demirbel, “Faiz oranımız, ÇTSO ile sıkı pazarlık sonucu belirlendi. Gerçekten özel bir oran. Bunun dışında esnafımıza oranı ve vadeyi kendisinin belirlemesi olanağı veriyoruz. Yani bu bir anlamda “Patron Sensin” kredisidir” diye konuştu. ÇTSO ile Şekerbank arasında imzalanan protokole göre, havale, EFT ödemeleri ve diğer bankacılık işlemlerinde yüzde 50’ye varan indirim ve 5 bin liraya kadar teminatlı ferdi kaza sigortası gibi imkanlar da sağlıyor.

Kadın Girişimcilere “Destek Kredisi” Türkiye Finans Katılım Bankası ile İl Kadın Girişimciler Kurulu arasında imzalanan diğer protokol ile Çanakkaleli genç kadın girişimcileri desteklemeyi hedefliyor. Protokolü İl Kadın Girişimciler Kurulu adına Başkan Meltem Çetin, Türkiye Finans Katılım Bankası adına ise Çanakkale Şube Müdürü Hüseyin Atılkan imzaladı. İmza töreninde ÇTSO Başkan Yardımcısı Raif Aktur, Sayman Üye Timur Ay ve Genel Sekreter Abdurrahim Temiz de yer aldı.

Atılkan, kadın girişimcilere 5 yıl vadeye kadar kredi desteği sağlayan protokolün diğer önemli bir avantajının da yeni kurulmuş işletmelere de kredi verilebilmesi olduğunu ifade etti. Atılkan, “Normalde bir yıl faaliyet gösteren işlemelere kredi verilir. Ancak, kadın girişimcilere yeni faaliyete başlamış olsa da kredi vereceğiz. Bu protokol, hem kadın girişimcilere yönelik olması hem de bir yılını doldurmayan işletmelere kredi imkanı sağlaması açısından bir ilk” dedi.

İmza törenine İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Meltem Çetin’in yanı sıra, üyeler Aynur Şengören, Ayşe Dirik, Fatma Songül Aktoprak, Hatice Bıçokçı, Hatice Korkmaz ve Zihniye İnce katıldı. Türkiye Finans Katılım Bankası’nı da Çanakkale Şube Müdürü Hüseyin Atılkan, Şube Yöneticisi Semra Perçin, Müşteri İlişkileri Yönetmeni İbrahim Doğan temsil etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir