ÇTSO Yönetimi Ülgür Gökhan ve Ömer Faruk Mutan’ı Ziyaret Etti

ÇTSO Yönetimi Ülgür Gökhan ve Ömer Faruk Mutan’ı Ziyaret Etti
11 Nisan 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, yerel seçimlerde Çanakkale Belediye Başkanlığı görevine yeniden seçilen Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret ederek, tebrik etti ve başarılar diledi. ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a, “Öncelikle demokrasimizin vazgeçilmezi yerel seçimimizi kazanarak, Başkanımız olarak seçilmenizden dolayı başta partiniz ve onun temsilcisi olarak siz şahsınızı canı gönülden kutluyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret eden ÇTSO heyetinde, Başkan Bülend Engin, Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan, Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Güven Barış Yüksel, Emin Aydoğan, Selçuk Semizoğlu, Hikmet Sezen, Mustafa Kansu ve Genel Sekreter Sema Sandal yer aldı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, artık Çanakkale için sorunları konuşmaktan çok birlikte hareket etme zamanı olduğunu dile getirerek, “Çanakkale’nin sorunları için hep beraber toplanıp ilgili makamlara gitmeliyiz. Sayın Valimiz, milletvekillerimiz, Ticaret ve Sanayi Odası, diğer STK’lar bir araya gelip, konuyla ilgili Bakana gitmeliyiz. Artık dosya verme zamanı bitti. Sayın Başbakanımızdan, bakanlarımızdan randevu alıp, gündemli toplantılar yapmak üzere hep beraber Ankara’ya gitmeliyiz” dedi. Havayolu ulaşımının İstanbul ayağının da muhakkak olması gerektiğini söyleyen Gökhan, bunun için de girişimlerde bulunulması, THY’ye hep birlikte gidip konunun anlatılması gerektiğini ifade etti.

Gökhan, ÇTSO Başkanı Bülend Engin’e hitaben, Ticaret ve Sanayi Odası’nın 26 Mart tarihinde düzenlediği “Adaylar Konuşuyor” programına katılmama nedenini de, “Seçimlere kısa bir süre kala bu tür toplantıların verimli olmayacağını düşünüyorum. 15-20 gün olsaydı ÇTSO’nun çağırdığı her yere her zaman gelirim. Tecrübeme dayanarak, bu tür toplantıların verimli olmayacağını düşündüm” diyerek açıkladı.

ÇTSO Başkanı Bülend Engin ise, demokrasinin vazgeçilmezi yerel seçimleri kazanarak, Başkan olarak seçilmenizden dolayı partisini ve onun temsilcisi olarak Ülgür Gökhan’ı canı gönülden kutladığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şahsınızın mensubu olduğu partimizin değerli genel başkanına dün yapılan küstah terbiyesizliği ise en az sizin kadar esefle kınadığımızın ve üzüldüğümüzün bilinmesini belirtirim. Çerkezi, Abazası, Lazı, Tatar, Kürdü, Boşnakı biz bir milletiz ve tek vatanız. Tekrar şahsınızda temsilcisi olduğunuz partiniz ve sizi tebrik eder, başkanlığınızın vatanımız ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni eder ve özellikle çatışma ve kan kokuları ile beslenme hevesinde olan dahili ve harici düşmanlardan Çanakkalemizin ve Ülkemizin korunmasının farkındalığına varma temennimle her şeyin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını dilerim.”

Ziyarette, Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı olan 2015 ile ilgili projeler ve Çanakkale’de turizm sektörünün sorunları, bu konuda yapılması gereken yatırımlar ele alındı.

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI MUTAN’A ZİYARET
ÇTSO yönetimi, daha sonra Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ı da ziyaret ederek, yeniden seçilmesinden dolayı tebrik etti. ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Mutan’a, “Öncelikle yeni döneminiz hayırlı olsun. Sakin ve huzurlu bir ortamda geçen bir seçim sonucunda tazelemiş olduğunuz güvenden dolayı sizi kutluyoruz” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Mutan da, “Çanakkale ve Kepez bir bütünlük içinde el ele tüm kazanımlar için ne gerekiyorsa yapmaya ben ve ekibim hazırız. Ortaklaşmaya, geliştirip çoğaltmaya her zaman varız” diye konuştu. Mutan, ÇTSO yönetimine Kepez’e yatırım yapma çağrısında bulunarak, “İşadamlarına çağrı yapıyoruz. Bu konuda bize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir