ÇTSO’da Banka Müdürleri ile Toplantı Düzenlendi

29 Kasım 2008

Dünyada ve Türkiye?de yaşanan son ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği toplantı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında yapıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası yöneticileri ile bankacılık sektörünün temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda üyelerden gelen şikayetler banka yetkililerine aktarıldı. Toplantıda özellikle tahsis edilen kredilerin kullandırılması, mevcut kredilerin geri çağrılmaması ve ilave teminatların istenmemesi dile getirildi. 2009 yılı beklentilerine ilişkin görüşlerini açıklayan banka yetkilileri, Çanakkale?deki firmaların kayıtlı sermayelerinin cirolarına göre düşük olduğunu, bu nedenle bilançolarda olumsuzluklar görüldüğünü ifade etti. Bankacılık sektörü olarak yıl sonundaki sendikasyon kredileri ödemeleri nedeniyle kredi kullandırmada çok daha titiz davrandıklarını belirten yetkililer bu konuya önem verdiklerini söylediler.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve kamuoyunda cansuyu olarak nitelendirilen KOSGEB kredileri hakkında da bilgi verilen toplantıda, bu kredileri kullandırma arzusunda olduklarını ifade eden banka yetkilileri sektör olarak yapıcı davranmaya çalıştıklarını, ancak eskiden pozitif konjonktürün etkisiyle çeşitli finans kaynaklarına çok kolay ulaşırken artık daralan likidite nedeniyle bu kaynaklara kolay ulaşmanın mümkün olmadığını belirtiler.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir